Shady

týrají některé zvířata ostatní zvířata?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Zvíře netýrá, zvíře loví.

Člověk týrá:-((((((((((

Další odpovědi
anonym

Potěšení z utrpení jiného není ve výbavě žádného živého organizmu. Pouze psychicky poškození jedinci se dopouštějí takového jednání.
Doplňuji:
V přírodě má všechno svůj smysl a řád, i když nám to může připadat občas jinak.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sym­biotick%C3%A9_vzta­hy_mravenc%C5%AF

anonym

Myslíš tak jako člověk? – tedy zlomyslně a s úmyslem?
Ano, některá to umí. Zejména ta člověku ´podobná´.
___
Pokud ale myslíš např. to, že šelmy učí mláďata lovit tak, že jim předpřipraví snadnou kořist (např. ji zmrzačí) – tak to taky ano, ale nejde o týrání, jde o přežití.

Toruk

Relativně týrá kočka myš, když si s ní „hraje“. Kočka zatíná drápy do myši a v poměru drápů kočky k tělu myši je je to pro myš fatální. Pak si kočka s myší hází, jako člověk s balónem. Vyloženě týrání to není, protože kočka to nedělá aby týrala, ale pro zábavu. Ale pro myš to určitě zábavné není. Zkušenost.

Lamalam

Touto vlastností se vyznačuje pouze člověk.