redy

Moje tělo již asi 14 dní odmítá mléčné výrobky. Poradíte?

Mléčný výrobky mám ráda. Poslední dobou, když si dám sklenici mlíka, se nafouknu a je mi tak zle, že nakonec všechno vyhodím.

Dokonce ani můj milovanej jogurt už nemůžu. Copak se moje tělo úplně zcvoklo?

Takhle bez varování – nechci hned letět k doktorce, ale je mi fakt šoufl. ☹
Je to normální? Trvá to už asi čtrnáct dnů. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Podle příznaků, které uvádíte, by mohlo jít o nesnášenlivost laktózy.
Existuje ještě alergie, ale u té zpravidla nevadí zakysané výrobky.

Na to vám odpoví lékař. U mě se také najednou objevila mírná alergie na lepek. V mládí jsem neměla žádné problémy.

"Základem pro vznik laktózové intolerance je zřejmě existence tzv. variantního genu, který způsobuje snížení produkce laktázy v tenkém střevě.

„Tento „variantní gen" je vlastně původní forma genu. U laktózo-tolerantních osob se paradoxně jedná o genovou mutaci,“ objasňuje odbornice. „První příznaky nesnášenlivosti laktózy, mezi něž nejčastěji patří bolest břicha, nadýmání či pocity sytosti nebo naopak kručení v břiše, se nemusí projevit v dětství, ale až v dospělosti.“ atd.

Pročtěte si odkaz

http://bileplus­.cz/pozor-lakt%C3%B3zov%C3%A1-intolerance-nen%C3%AD-tot%C3%A9%C5%BE-co-alergie-na-ml%C3%A9ko#.Vy9Fqu­Qagp4

Další odpovědi
fcoop

Nesnášenlivost potravin se může projevovat mnoha způsoby. Nejde totiž jen o klasickou alergii, za problémy může stát také intolerance (nesnášenlivost) potravin, neschopnost těla zpracovat danou potravinu, či autoimunitní porucha.

http://www.pro­alergiky.cz/a­lergie/clanek/ma­te-podezreni-na-potravinovou-alergii

Je to jen tip! Je asi jasné,že se ti tvoje tělo snaží něco říct.
Hurá k odborníkům…

da ny

Alergie, intolerance k mléčné bílkovině se může objevit v každém věku.
Ale tam jsou spíše průjmy…
http://www.priznaky-projevy.cz/aler­gie/nesnasenli­vost-mleka-kravskeho-mleka-laktozy-laktozova-intolerance-priznaky-projevy
Poslechněte své tělo, mléko je pro dospělého spíše škodlivina, mléčné výrobky také (zahleňují a jsou nebezpečné pro mízní systém).
Já si však svůj jídelníček bez termizovaných a tvrdých sýrů tvarohu a kysané smetany neumím představit… Jogurty a mléko nyní nesnáším (jsou nejhorší)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=NP-aPKe-o_k

„Alergie na mléko
Příznaky alergie na mléko mohou být následující: vyrážka, průjem, zvracení, žaludeční křeče, kopřivka, ekzém nebo obtíže s dýcháním.“
https://www.klub-maminek.cz/ar­ticles/view/jak-poznat-alergii-na-mleko-a-intoleranci-laktozy