Avatar uživatele
Sabisek

Turečtina- jak by jste jí hodnotili?

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo má zkušenosti s turečtinou a nebo jen jestli neví, jestli je turečtina těžký jazyk nebo lehký? Moc děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2508 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
MonkeyKing

Je to velmi podobné arabštině a arabština je ve svém smyslu těžká pro Evropana tím, že čtou po zpátku ty jejich klikyháky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Turečtina je pro mne španělská vesnice!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Turecky neumím, ale myslím si, že je pro nás dost těžká. Důležité je překonat počáteční potíže, které působí odlišná stavba věty, ale také třeba vokální harmonie.
Podrobněji : http://www.jazykovy-koutek.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Turečtina patří mezi semitské jazyky podobně jako arabština, ale píše se latinkou a čte zleva doprava. Arabština a hebrejština se čtou zprava do leva. Kromě turečtiny jsou ještě vietnamština a indonézština jazyky, které používají latinku, samozřejmě s určitými úpravami. Žádný jazyk není těžký a každý se dá naučit. Každý jazyk má svou speciální gramatiku, slovní zásobu a idiomy, přízvuk a pod. Existují učebnice s CD, kurzy na internetu, jsou učitelé a školy. Můžete si najít informace o turečnině o Turecku, nebo začněte studovat turečtinu, pokud ji chcete zvládnout. Každý jazyk má krásnou literaturu, písně a člověka těší, když tomu rozumí a může to interpretovat , protože se to naučil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Handulka

Dobrý den. Turečtině se věnuji 5 let a chci začít s vlastní výukou základů turečtiny a hledám žáky. Takže pokud si nejste jistá, jestli se do turečtiny pustit, poskytla bych Vám zcela zdarma cca 5-10 lekcí výuky po Skype. Materiály pro výuku si připravuji sama. Kontakt na emailu: turectina-v-jihlave@centrum.cz

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost