sunchAtor

Jak odchytit tuláckého vyhozeného psa?

Po vesnici se toulá pes. Už sežral 2 slepice no a tak mu dávám najíst a chceme ho odvést do útulku ale bojí se lidí protože ho asi někdo vyhodil a je postřílen brokam. N o a tak se vás ptám co mám dělat když na mě štěká když se přiblížím?

Nejlepší odpověď
anonym

Zavolej do útulku a nebo PČR – zajistí profesionální odchyt.
K ´cizímu´ psu se – raději, vůbec nepřibližuj.

Další odpovědi
anonym

Kdybys byl ty „postřílen brokam“, taky bys řval bolestí, zavolejte policii, aby ho někdo odchytnul a zeptejte se, co s ním bude, policie se ráda takových psů zbavuje, prostě s nima křápne někde o strom a je to vyřízený, zeptej se, kam ho vezou a co s ním bude, abys věděl, kam se na něj můžeš přijít podívat, nemusíš tam chodit, jen aby si nemysleli, že se o to nikdo nezajímá

Funna

většina psů štěká, když se knim přiblíží někdo cizí…a nemusí jít vždy o agrasivního psa…záleží, jestli při tom vrtí ocasem, to by měl být v pohodě…ale pokud má takový osud jak popisuješ, tak si neahraj na hrdinu ale raději zavolej měšťáky, nebo odchytovou službu…ti už by sis ním měli poradit…

repetelka

Obecní úřad musí zajistit odchyt a odvoz psa do útulku. Soukromé osobě psa do útulku nepřijmou, musí ho tam umístit pouze pověřená odchytová služba nebo policie. Obce se nerady o tuto problematiku zajímají, protože pes je umístěn do útulku na náklady obce, na jejímž katastru byl pes odchycen. Přesně jak píše Samba, nenechte se odbýt, na obci si stěžujte, že je ohrožen majetek nebo zdraví občanů a osud psa kontrolujte aby skutečně neskončil náhle přejetý u silnice nebo podobně!

Vanda6

Snaž se nepůsobit jako nepřítel. Přibližuj se k němu pomalu a bokem. Nedívej se mu do očí, stačí když se mu jedou koukneš do očí a párkrát zamrkáš, pak hned odvrať pohled. Nesměj se s otevřenou pusou (neukazuj zuby), nenatahuj k němu rozevřenou ruku. Buď klidný a vyrovnaný. Nech ho první očichat tvou ruku a až potom se ho dotýkej, hlavně pomalu a v klidu.

anonym

Funna
náš pes taky „vrtěl ocáskem“ a za chvíli bylo po něm, na ocásek nedej