Monyszek

Jak je to s odvozem psa do útulku?

U nás na vesnici máme zatoulaného psa, očividně nikomu nepatří (nemá obojek, známku, nic)a pořád se k nám zabíhá na dvorek, máme zatarasený snad všechny možný průchody, ale vždycky si najde cestu. Řekli jsme si, že by jsme ho mohli odvézt do útulku, platí se něco za to, když předáme psa vychovatelům v útulku?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecní úřad má mít smlouvu se spádovým útulkem a má zajistit odchyt, odvoz a náklady na umístění a příp.veterinární ošetření psa.
Před cca deseti lety když jsem byla v podobné situaci a obrátila jsem se na starostu obce. Ten mi poradil abych psa odvezla za katastr obce a tam ho vypustila, protože obec nemá prostředky na jeho umístění. Byla jsem v šoku,
ale ani policie bez souhlasného rozhodnutí starosty nechtěla nic podnikat. Toho psa jsem se dočasně ujala, ale po té, co mi zakousnul kozu a pět slepic a způsobil mnoho jiných škod, odvezla jsem ho do Města s útulkem sama, použila „figuranta“, který tvrdil, že pes běhal po městě a málem způsobil dopravní nehodu tak zavolal policii a… bylo to vyřešené.
Shodou okolností jsem byla za několik měsíců ve Městě nakupovat a potkala toho psa v doprovodu dvou chlapců ve starším školním věku a s matkou. Pes načesaný na vodítku…dělal, že mě nezná! Dala jsem se do řeči s tou rodinkou
a psa oslovila jménem, které jsme mu v době pobytu u nás dali. Pes se potom milostivě přišmrdolil. Rodinka si původně prý vyšla do útulku pro nějakého malého psíka, ale zamilovala se do tohoto habána (byl to nějaký kříženec ohaře a velkého knírače-můj odhad) a nastěhovala si ho do panelákového bytu. Upřesnila jsem některé jejich domněnky, ale zároveň jsem zjistila , že pes byl
v útulku jen několik dní, adoptivní rodina byla bezva, v paneláku žádná domácí zvířata, takže nakonec happy and. Ale není tomu tak vždycky!
Začněte na té obci, potom se můžete uchýlit k nějaké lsti, jak psa do útulku dostat, v tom vám jistě někdo poradí. V každém případě je útulek dobré řešení, tam mají s takovými psy zkušenosti i s jejich adopcemi. Držím palce!

Další odpovědi
Drap

Nahlaš to na obecním úřadě. Oni se musí postarat.

samicek333

My jsme v létě volali kvůli jednomu tulákovi nejdřív na policii a ti k nám sami poslali odchyt z útulku. Vůbec nic jsme neplatili, ale možná to u vás bude jinak.

ReHu

Asi se mu u vás líbí. Vy ho nechcete? Určitě by byl moc rád.
Jinak je to jak kde. Většinou se neplatí. Nebo můžete zavolat policii. Oni ho odchytí a do útulku odvezou.
Když jsem si před měsícem z útulku psa odvážela, tak zrovna jednoho hafana přivezli. Lidi, ne policie.