Mohu zplnomocnit osobu k ohlášení změny trvalého bydliště, zažádání o můj nový OP a jeho vyzvednutí?

Dobrý den. Budu v brzké době měnit trvalé bydliště do úplně jiného města v jiném kraji a chci se zeptat na pár věcí kolem této problematiky. Mohu zplnomocnit osobu, která zajde na příslušný úřad, kde ohlásí změnu a může tato osoba za mě zažádat i o nový obč. průkaz, případně jej vyzvednout? Pokud by toto nebylo možné, mohu žádat o nový OP na úřadě v místě starého bydliště? Je to pro mě výhodnější z hlediska dostupnosti. Co se týče řidičáku, mám jej vydaný v květnu 2018, kdy se tam ještě uvádělo bydliště; musím tedy žádat o nový, nebo jej nechám "dojít" do konce platnosti? Co se týče registru vozidel; stejná otázka jako u OP i řidičáku, je nutné chodit na úřady v místě nového bydliště, nebo stačí se zastavit na úřad v místě starém? Děkuji mockrát za reakce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Obávám se, že to možné není, neb je třeba se nechat vyfotit na ouřadě a podepsat. Více na portálu státní správy.

Další odpovědi:

Bronzový

což se zeptat naúřadu?

Zlatý

Nelze předjímat o rozhodnutí soudu, ale soud to podle mně za vážný důvod požadovat nebude, tak to zamítne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2694
Zlatý ivzez 1616
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 732
Zlatý led 676
Zlatý gecco 534
Zlatý Kepler 530
Zlatý JájsemRaibek 527
Zlatý marci1 524
Zlatý annas 485

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.