zjentek

Troufne si někdo tipovat lokalizaci, potažmo zdroj problému?

VÍM, že správnou diagnózu určí až lékař! Ale přece… když už tady ta kategorie je…

Po požití syrové cibule se u dotčené osoby dostaví silný a nepříjemný tlak v pravém boku. Tlak je vnímán jednak z přední části boku, kde je břicho, ovšem daleko více je vnímám ze zadní části, někde z oblasti pravé ledviny, možná výše. Při tlaku nejde ani tak o přímou bolest, jako o jakýsi pocit, předzvěst, že cosi nepracuje, jak má a že nějaký orgán je na tom zřejmě velmi špatně. Fyzicky: tlak bere energii, osoba je vyčerpaná. Psychika: osoba je vyděšená, jde o velmi nepříjemný pocit.

Troufnete si tipovat příčinu/zdroj potíží?

(Nutno doplnit, že opakované vyšetření sonografem neodhalilo žádné problémy, anomálie, ani změny v chování sonem sledovatelných orgánů. Vše 100% ok. Další postup nejasný.)

Nejlepší odpověď
annas

Jiná možnost, zkusím taky hádat

Moje zkušenosti s alternativní medicínou.

Syrovou cibuli jíst nemůžu, proto třeba do salátů nebo pomazánek ji spařím vařící vodou. Stejně je pro mě tabu česnek. Měla jsem podobné potíže.

Mám „pomal“ žlučník, to je párový orgán jater. Protože vás zřejmě bolí na pravé straně, odhadla bych že oba orgány máte energeticky oslabené.

Slinlvka se ozývá na levé straně. Slinivka slezina a – proti nim je žaludek

Mně lékaři nejdříve léčili žaludek, ale p ošopatných zkušenostech, které jsem zde uvedla, to byl žlučník a játra – pomohla až alternatilvní medicína.

Totiž špatné trávení se objeví i ve střevech, nadýmání apod. .

Vše souvisí s něčím.

Na sono se nedostatek energie nepozná. Já také mělo všechno v pořádku.

Chtěl jste znát názor. Nepřesvědčují nikoho ani vás, ale opět jde o mé vlastní zkušenosti, už dvacetileté. .

V odkazu najdete, že je třeba se u oslabených jater, ale i slinilvky, vyvarovat cibule.

Nejen je třeba se vyvarovat nadýmavých druhů – zelí, kapusta, okurky (čerstvé i nakládané), květák, ledový salát, čerstvá cibule, česnek. Z ovoce jsou vhodná jablka, kiwi, banány a jahody. Doporučuje se i kompotované ovoce a ovocné přesnídávky."

atd.

https://www.svet-potravin.cz/cla­nek/jak-se-stravovat-pri-onemocneni-jater

--
Ale znám ze zkušeností, že ne každá potravina způsobuje všem stejné problémy. Já nemůžu česnek, šlehačku a cibuli.
.

Další odpovědi
Petr44

Střeva (sono nevidí, přiznaky neodpovídají)

Kepler

Jiná možnost, zkusím taky hádat

Je všeobecně známo, že syrová cibule nadýmá. Lidské střevo je dost dlouhé a tak se tlak z nahromaděných plynů může projevit na různých místech. Trošku zacvičit, vypustit krakena a vše bude OK.

led

Jiná možnost, zkusím taky hádat

Pozerám do kryštáľovej gule, vykladám karty, skúšam rôzne tajné spôsoby veštenia už od čias prvých bohov, je to zaujímavé…

… stále mi vychádza:
nezahrávajte sa so zdravím, bez ohľadu, či je vaše, alebo cudzie. ale spýtajte sa odborníkov, nie laika na internete…
Každého, nech je akokoľvek veľký odborník, na stránke tohto typu treba považovať za človeka – laika nespôsobilého liečiteľa.

Srandičky, srandičky, ale ak máte bolesti, z hrušky dolu! Otravujte lekára svojimi zdravotnými problémami dovtedy, kým to nevydrží a vylieči vás. (aby mal kľud.)

orwell

Jiná možnost, zkusím taky hádat

Zdroj problému je jasný, syrová cibule. Lokalizace – v žaludku.
No, ale teď bez legrace: moc nerozumím tomu „z přední části boku, kde je břicho“. Je to tedy podle dalšího v textu vpravo, ale výš či níž? Chybí ještě další důležité informace, jako za jak dlouho po požití se to dostaví, jestli je udávaná oblast při potížích citlivá na tlak, přesněji druh bolesti (vjemu), jak rychle se objeví a zmizí (rychle či pozvolna),…
Tady je to opravdu na zkušeného internistu a tím já nejsem. Ale když bych si mohl tipnout, tak vím, že mj. i dvanácník je pěkná sviňa – z vlastní zkušenosti. Tam se potíže dostavují nejdříve tak za 1/2 h po jídle a bolesti jsou spíš výše a od pupku vpravo. Žaludek – to bývá nástup bolestí rychlejší a lokalizace uprostřed (nad pupkem). Žlučník – bolesti pod pravým obloukem žeberním, ale slinivka dokáže vyvolávat bolesti tam, kde uvádíš. Asi by to chtělo ještě udělat endoskopii. Je to nepříjemné, ale když ti prohlédnou trubky tímhle způsobem, dostanou lepší informace, než při UZ. Já jsem se trápil 10 let, než to vychytali. A taky pořád nikde nic nemohli najít. Břicho je potvora záludná.

paul1

Žlučník (sono nepotvrdilo)

Typuji ten žlučník, je možné, že tam máte písek, situace se může měnit a v době vyšetřování byl zrovna v pořádku

jsemjá

Žlučník (sono nepotvrdilo)

zjentek

Orwelli, dá se endo „přežít“ bez sedativ a s extrémně vyvinutým dávivým reflexem? Slyšel jsem, že při vdechnutí zvratků hrozí vysoká pravděpodobnost zápalu plic. A tak dále… );

orwell

Není to zase taková hrůza, jak se někdy říká. Vdechnutí zvratků moc nehrozí, protože tam přijdeš úplně na lačno, lehneš si na bok, mezi zuby ti dají jakousi špulku s dírkou, abys jim ten kablík náhodou nepřekousl :) a asi nejnepříjemnější je přejít se sondou jisté místečko v krku (asi to rozbočení hltan – hrtan), kdy je dávivý reflex nejhorší. Ale jde to rychle, mají to dobře nacvičené a fakt to umí. Takže než se naděješ, je to tam. Pak napumpují do žaludku vzduch, aby nebyl jak splasklý vrásčitý měch a aby pořádně všude viděli. Trochu blbě se budeš cítit až budeš vzduch vypouštět (horem) a při tom krkat, ale oni jsou zvyklí, je to normální. Za chvilku (pár minut) je hotovo. Vytahování šlauchu je úplně v poho, ani o tom nevíš. Měl jsem z toho též obavy, ale úplně zbytečně. Manželka na tom byla tuším 2× nebo 3× a taky bez problémů. Všichni, které znám a prošli tím, tak žádný problém při tom ani potom neměli. Sedativa nepotřebuješ. Ta se dávají při kolonoskopii.
Hele, je to rozhodně lepší než CT, kde nachytáš nějakou tu dávku záření a při vyhodnocování „obrázků“ je to taková hra stínů (při UZ ještě horší). Tady oni přímo vidí sliznici, její stav, barvu v jednotlivých místech, atd. Akorát bacha na rýmu a ucpaný nos. Zjistil jsem, že jsem během tohoto vyšetření nemohl dýchat ústy, ale jen nosem.

zjentek

An, ano ano, samozřejmě jsem za názor vděčný, chtěl jsem jej znát. Velmi si vážím a děkuji vám.

K lékaři se chodí, až když není zbytí. Což nápodobně nikomu nevnucuji.

Děkuji každému, kdo přidá svůj názor, resp. „tip“.