Aquamen

Trhání obrazu u her je běžné?

Mám zcela nový herní notebook při zakoupení bylo vše v pohodě ale teďkom když hraji a nemám noťas v nabíječce obraz se trhá a zasekavá ale když ho mám v nabíječce vše jede normálně zkoušel jsem to u více her a všechny stejně reáguji. Zkoušel jsem vyčistit notebook přes ccleaner protože v něm mám celkem 7 her.

Odpovědi
Reezo

Otázka je, jestli výkon toho noťasu je nastavený na 100%, pokud jede na baterii. Někdy je note nastavený tak, aby snížil výkon v případě napájení z baterie. Tím zajistí delší životnost baterie, než bude nutné ji znovu nechat nabýt…

Může se stát i to, že při chodu na baterii se více zahřívá noťas a následkem toho se zpomaluje a má tendenci se zasekávat.

Nic dalšího mě už nenapadá.

aliendrone

Každý výkonný notebook má různá schémata napájení, to nejelementárnější obsluhují samotné Windows, existují ale na míru šité utility utility přímo od výrobce.

Lze nastavit výběr napájecího schematu dle podmínek, v tvém případě téměř jistě máš nastavené podmínky dle způsobu napájení > ze sítě plný výkon, pokud notebook běží z baterie, je výkon omezen (obvykle snížením taktovacích frekvencí, případně i voltáže jednotlivých komponent, čímž se výrazně prodlouží doba běhu notebooku při provozu na baterie.

Musíš si uvědomit, že dnešní HW je tak výkonný, že na „běžné věci“ jako office, maily, účetnictví, surfování apod. stačí na bezproblémový chod pouze zlomek jeho výkonu, tudíž nějakou podstatnou ztrátu rychlosti nezaregistruješ, ovšem rozhodně si všimneš doby provzu na baterie několika hodin. Nicméně 3D hra ve vysokém rozlišení a detailech vyžaduje ohromný výkon, což se podepíše na délce provozu na baterie, která by bez problémů spadla třeba jen na 15min ze stavu úplně nabitá na zcela vybitá. Ergo pokud nejsi připojený k el. síti, notebook/Windows automaticky omezí výkon HW, aby prodloužil dobu běhu na baterii. Tudíž vše je vpořádku, není třeba se obávat chyby či nějakého škůdcovského softu.

Podrobnosti viz „schemata napájení“ v nastavení Windows, popřípadě v továrních utilitách výrobce (pokud jsou nainstalovány/je používáš).