hawranek

Třetí pokus na zápočet

Dobrý den, studuji VŠ, konk. ekonomickou fakultu. Problémem zdejších oborů je potyčka s mikroekonomií. Předmět je to těžký a více jak půlka studentů (jedná se cca o 250 lidí) z daných oborů nedokázala na první pokus splnit zápočet. Brzy se všichni zúčastníme druhého termínu, ale co když se nedostaneme ani přes ten? (Jeden ročník by dle našich informací asi úplně zanikl).

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahoj, musíš si zjistit, jak to má zavedeno vaše škola. Třeba u nás na UK máš předpisama daný tři šance na ukončení (zkouška nebo zápočet), ale když předmět neuděláš, můžeš si ho zapsat ještě jednou později. Jenom se ti tím může protáhnout doba studia, pokud na ten kritickej předmět něco navazuje. Takže celkem vlastně šest pokusů. Mnohdy si ale ten třetí musíš u učitelů vydupat, protože všichni nedávaj tři termíny, který by se daly stíhat (abys napřed věděla výsledek minulýho, mohla se učit a pak jít na novej pokus).
Zkuste se zeptat starších studentů… to je nejlepší zdroj, mají to zjištěný a určitě s tím předmětem taky bojovali :o)
Že by škola vyházela polovinu lidí, to se mi tak úplně nezdá, přišla by tím o finance. Dneska je spíš trend nechat je tam plácat i bez klíčových předmětů, nechat je to odkládat odkládat a pak je vyrazit před státnicema, kdy už škole neuteče moc dotací za studenty. Ale jak je to přesně u vás, to fakt nevím.