sesednizkola

Trávíte čas v knihovně?

Posledni dobou mam sam takove tendence. Je super rozvalit se na gauci, cist si co chci bez nutnosti pujcovat si knihu, pak si zahrat na piano, dat treba kafe nebo pivo v mistnim obcerstveni. Prijde mi, ze uroven knihoven stoupa. Uz to neni jen pujcit si knihu a zmizet. Libi se mi i ta klidna atmosfera, nikdo tm vetsinou nerve a i mnozstvi chytrych lidi bude urcite vetsi nez nekde ve vycepu. Doma je sice doma, ale tak je to zase neco jineho, ze jo. Veci, co se nedaji pujcit, u me take stoupaji na oblibe, coz me driv stvalo, ze se nedaji takove ty stolete bichle pujcit domu. Co vy? Chodite tam travit cas nebo jen pujcovat?

Doplneni. Chodim do ustredni knihovny na Staroměstské. Piano je smozrejme elektricke na sluchatka. Na internetu neni zdaleka tolik odbornych informaci jako v knihach, bohuzel.

Nejlepší odpověď
kapka

Co jste všichni tak překvapení? :O Vždyť sesednizkola nic zas tak zvláštního nepíše. U nás taková knihovna je. Nejsem si jistá tím pianem, ale občerstvení tam je a pohodlné gauče, křesla a lehátka spolu s klidem ano. Je pravda, že máme v Liberci jednu z nejmodernějších knihoven. Je obrovská a je i jednou z dominant města, architektonicky se myslím povedla.
Chodím tam docela často a i takové klidné chvilky, jak popisuje sesednizkola, za ty roky určitě byly, ale většinou není tolik času. I když.. Jednou jsem tam v tom lehátku s knihou v ruce na chvíli i usla, to je fakt, to si pamatuju. :)

Další odpovědi
RyuzakiKate

Nikdy jsem takovou podobnou knihovnu neviděla… Nesplet sis to s nějakou literární kavárnou? :)

ivzez

Knihovna je příjemné prostředí k trávení času
i k seznámení se se zajímavými lidmi.

Knihovny mají rády i mé dcery, nejmladší se tam
chodívala učit před zkouškami…

Hans51

Knihovna byla během mých studií mým druhým domovem; zejména během psaní diplomové práce a učení na státnice. Jednalo se tedy o fakultní knihovnu; obecně si raději vyberu knihy a přečtu si je doma.

Emefej

Do hnihovny chodím často, ale hnihy čtu doma. Za studentských let jsem v knihovně trávil mnoho času.

gecco

Ani ne, nechodím do knihovny…
😉
Mám vcelku slušnou vlastní papírovou i v počítači a informace hledám pohodlně na netu…

ratava

Do knihovny chodím, přeci jen kapacita mého prostoru pro knihy je menší než jakou bych chtěla… Některé knihy si půjčím pro pracovní důvody, popř. něco k hobby, kde mi stačí přečíst a vrátit… Ale spíše si půjčím knihy, které momentálně nejsou v prodeji a doma/ v okolí je nikdo nemá… Ale klavír a nápoje u nás nemáme. Ani si nějak nedokážu představit, že si listuji knihou a do toho mi kdekdo „třískne“ do kláves :o) ale naopak se mi stane, že ve vedlejší uličce stojí pán, kterého znám z výčepu…

Ale taky tam chodím za tím tichým klidem… všichni si tam mačkáme svůj několikrát přepisovaný seznam knih, pardónujeme si při míjení se v uličce, soustředěně pozorujeme seřazené hřbety knih :o)… je-li v prostorách knihovny nějaká doprovodná akce- nejčastěji výstava- která mě zaujme, zdržím se déle, při půjčování se tam ale nikterak zbytečně nezdržím…

(Není-li to nějak tajné/ osobní- kde se nachází vámi popisovaná knihovna? Taky takovou neznám…)

quentos

Jen minimálně, pro dobrou knihu zajdu k mamce – ta jich má tolik, že to nestihnu přečíst ani za celej život ;{)>

anonym

Snad do 25 let věku jsem byl v knihovně dvakrát do týdne. Ale později to upadalo, jen jsem si přečetl nějakou knihu náhodně koupenou nebo půjčenou a posledních pár let už nic. Ne že by nebyl čas, ale jakmile si čtu v posteli knihu, probudím se s ni na nose.
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´
Wariate, to je poznat!

anonym

Ne, v knihovně jsem nikdy nebyl.
Bar a bakane nauč se číst, przniči jmen.

Michálek1245

Na střední a vysoké škole jsem trávil v knihovně většinu volného času. Nejlépe se mi tam učilo a soustředilo. Navíc, když pak člověk píše nějakou seminárku, hodí se mu databáze knih, kterou knihovna nabízí. Chce to jen vědět, co si půjčit, ale s tím pomůže třeba https://www.cbdb­.cz/knihy nebo podobné weby. :) Prostě knihovny jsou moje oblíbené místo. :) Teď už si ale kupuji beletrii hlavně domů. :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

jestli se někde uchytila odpověď, kterou jsem na tuto otázku odeslal na server a ona si při té akci „svévolně zmizela v síti“, tak prosím o její obnovení.

bolak

Tohle se mi stávalo dost často, nakonec jsem to vyřešil jednoduchou věcí, a to že když píšu delší text, tak si ho průběžně ukládám do rychlých poznámek ve win7, případně používám printscreen jako pojistku, a nebo prostě jen ctrl+c do schránky, ale u těch posledních dvou řešení hrozí že o to přijdeš třeba při výpadku proudu.

Jistou alternativou je i instalace keyloggeru který ukládá veškerý text, a nebo nějakého prohlížeče který umí „udržet“ text v paměti, jako třeba google chrome canary, ale i ten někdy prostě zklame. Kdysi jsem vznesl na poradnu požadavek, aby se zde zavedlo něco jako je na e-mailových schránkách průběžné ukládání během psaní, čímž by se zamezilo ztrátě dat třeba když vypadne na pár vteřin poradna a ty zrovna odesíláš zprávu, nebo když prohlížeč hodí chybu, vypadne internetové připojení nebo prostě když se ti z nějakého důvodu restartuje počítač, protože už se mi stalo kolikrát že jsem psal odpověď třeba 1/4 hodiny, a najednou prd a byla v nenávratnu, ale zůstalo to bohužel nevyslyšeno.

Odpovědi.cz

Vaše odpověď nedorazila, vložete ji, prosím, znovu.

Tým Odpovědi.cz