Loterrybaby

Kde nebo jak sehnat knihy, které už nejsou vůbec nikde v prodeji?

Nakladatelství je vydalo před lety, knihkupectví je už neprodávají a nejsou k dostání ani v antikvariátech. Je možné požádát nakladatele o dotisk? Jako možné to asi je, ale tak tedy jinak, jak je asi pravděpodobné, že to dotisknou a že vyhoví žádosti? S tím, že peníze nehrají roli. Máte s tím zkušenosti?
Napadá vás nějaký jiný způsob, jak a kde sehnat vyprodané knihy? Napadlo mě ještě zadání poptávky NĚKDE (například na bazarech), ale to by mohlo trvat velmi dlouho nebo by to mohlo zůstat zcela bez odezvy (zkušenosti už s tím mám).

Jedná se o knihy, po kterých je docela velká poptávka (kvůli tématu, ale jinak jsou to obyčejné knihy), jsou velmi žádané a proto už se nedají sehnat ani v těch antikvaritátech nebo bazarech – nikdo je neprodá.
V elektronické podobě se taky neprodávají, i když v pdf je možné je stáhnout zadarmo, ale potřeboval bych papírové knihy, některé si nechat a hlavně jiné dát jako dárky.

Nejlepší odpověď
paul1

Zkuste prohledat internet, je tam více odkazů, např.:
https://www.knih­centrum.cz/kniz­ni-bazar
nebo:
https://muj-antikvariat.cz/
atd.

Zdroj: https://www.da­tabazeknih.cz/ba­zar

Další odpovědi
annas

půjčit
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=p%C5%AFj%C4%8Den%C3­%ADo+knih+z+kn­ihovny+
elektronicjé knihy, bazar Knih, S bazar na Seznamu. cz, XBazos.xz

Nebo i inzerát v tisku. Snad se podaří. Kamenno antikvaritáty ve svém okolí.

Emefej

Půjčit v knihovně a potom ztratit?

aliendrone

No a v čem je problém, když je máš v PDFku? Nechat vytisknout a je to. Sám mám pár svých „milovaných“ knihy ve spešl vázání (zakázkovém). Tedy ne že bych já osobně, ale kupříkladu jednu (původně brožovanou a díky mému „čtení“ značně rozsalátěnou – s knihou jím i spím ;) :D) mám nyní opravenou a v luxusním vázaném vydání – byl do pěkný dárek, potěšil.

Asi to bude stát nějakou korunu, ale když prachy nejsou problém, tak už není NIC problém, to nevíš?

Musíš se ale obrátit na knihařství (tedy ty, kdo knihy „vyrábí“), nikoliv na nakladatelství. A nad takovou „zvláštní edicí“ (někteří knihaři udělají i PRAVÉ KOŽENÉ vazby a napráskají to na superkvalitní „hadrový“ papír, pokud budeš chtít) budou všichni achat a slintat závistí. Tady jsem ti našel nějaký odkaz, abys měl představu vocogo: https://www.kni­harstvihruba.cz/in­dex.php?oid=3508210 . :)

Kelt

Neuvádíš jaké konkrétní knihy máš na mysli. Já vyklizuji skříně a odnáším knihy do bibloboxu. Když jsem potřeboval nějakou knihu, tak jsem v knihovně požádal o zapůjčení z jiné knihovny a za poplatek jsem ji získal. Mohl jsem si ji okopírovat a nebo naskenovat. A jak je to s dotiskem, to nevím. Bylo by dobré se zeptat v nakladatelství.

Loterrybaby

@aliendrone:

  1. Práva na knihu. Krom práva autora, ještě práva vydavatele / nakadatele (obojí u všech knih, které chci, stále platné). Nevím, ale řekl bych že se na to vztahují (i když je to pro osobní použítí… ale navíc i pro šíření, když je chci dát darem).
  2. A z čeho vezmou text a vůbec přesný obsah? Píšu, že nebyly prodávané v elek. podobě, ale v dostání pdf jsou, to znamená, že to jsou většinu „kvality” ve stylu ofocená strana po straně. Některé z nich byly očividně upraveny v programech, ale očividně s chybami.
  3. Zde si nejsme jistý, ale řekl bych (a slyšel jsem), že takovýn knihtiskařům to trvá docela dlouho, vyrobit na zakázku nějaký ten svazek, když to poskytují obyčejným lidem. Řekl bych, že nakladatel by to měl vyřízené rychleji.

aliendrone

Lotterybaby>>> No, to že je něco v PDF neště neznamená, že to musí být mizerná kvalita a navíc upravené. Tak sháněj důkladněji (lepší kvalitu), popřípadě PDF soubor oprav SÁM. Ohledně autorských práv a právní stránky věci – nejsem právník, ale jsem si DOST jistý, že pokud toto rozdávání/šíření (o vlastní potřebě nemluvě) nebude v rozsahu sovek či tisíců knih, tak s tím nikdo nebude dělat furóre.
A jinak nakladatelství – to je jen KANCELÁŘ(e), od kterých se požadavky přesunují do tiskáren/knihařům. Tedy jen další mezičlánek mezi tebou a knihou. Pokud nebudeš chtít něco extra (kožená vazba s glyfy apod.), tak obyčejnou knihu ti sfouknou za pár dní, rozhodně rychleji, než se domluvíš s nakladatelstvím. Jedině kdyby byli plně vytíženi by se to mohlo protáhnout, to ale platí i pro nakladatele. Kancl je jen kancl a práce pořád práce. ;) :D :D

Loterrybaby

@Paul1: já je znám (zná je každý, kdo kdy kupoval nebo sháněl knihy přes internet nebo se o knihy jen trochu zajímá). Nikde v prodeji nejsou… Nepíšu to z nedostatku informovanosti o nabídce a poptávce těchto knih.

Loterrybaby

Ještě k nim můžete přidat Heureku, ČBDB, Trh knih, další bazary, facebookove skupiny a bazary. Ony prostě v prodeji nejsou, hledal jsem všude a mnohokrát (s očekáváním, že je po čase někdo nabídne).
Otázku dostupnosti nebo spíš nedostupnosti mám dávno zjištěnou.