katy951

Matka má sedm dětí, a polovina jsou kluci. Jak je to možné?

Toto je slovní úloha a já si s ní nevím rady poradíte mi?
Matka má sedm dětí,a polovina jsou kluci.Jak se je to možné?

toto jhe slovní úloha není to reálné
Doplňuji:
já jsem si myslela že se jí nějak náhodně narodili kluci ale to není správná odpověď a já už fakt nevím jak by to mohlo být.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Správná odpověď: Všechny děti jsou kluci, takže polovina jsou chlapci a druhá polovina také.
zdroj:http://www.ka­maradske-hry.cz/povidani-pro-deti/hadanky/lo­gicke-hadanky.html
Doplňuji:
stačilo celé znění otázky zadat do googlu…

Další odpovědi
klumprt

To bude asi chyták. Ale nevím, jestli jsi napsala úplně přesně znění té úlohy. Napsala? Jestli ne, tak ho napiš do diskuse. Ale naprosto přesně.

Danislava

No tak třeba je jedno dítě hermafrodit 🙂

Nazdar Bazar

Prosím tebe nejdřív nám napiš svoje řešení my ti poté poradíme.
Doplňuji:
Opravdu nesnáším uživatele kteří neustále vyžadují řešení úkolů.

Akzeret

Co třeba pohledat?? -_- Při zadání otázky do googlu hned 1. odkaz!!

marci1

Kolik má celek polovin ?

Mirdas

Buď jednoho kluka vyvdala a nebo ten kluk navíc je manžel o kterého se stará jako o další dítě.

klumprt

To je ale blbost i s tím řešením, co jsem našel na googlu! Když z těch dětí budou čtyři, pět nebo šest kluci, tak taky bude pravda, že polovina z nich jsou kluci (a ta druhá ne). Tato hádanka mě vůbec neuspokojila.