Beno

Tolerovali byste ve svém okolí spalovnu komunálního odpadu?

https://odpady-online.cz/transfer-tezkych-kovu-pri-spalovani-odpadu/

Nejlepší odpověď
Dochy

Když ji postavěj zodpovědně v souladu s úrovní současné technologie, tak jo. Teda nemělo by to být 100m za domem.
Důvod? Skládkování nám zaneřádí planetu víc. Jen jsou ty účinky rozložené na delší dobu (pro naše potomky)

Další odpovědi
Drap

Jako občané o tom nerozhodujeme. Pokud nám ji v blízkosti postaví je jedno, zda ji toleruji, nebo netoleruji. Spalovat bude dál.

elkon

Pokud by byla jako je spalovna ZEVO v Plzni, tak není problém. Má nejmodernější technologie a žádné škodliviny do ovzduší nepouští.

Ametyst

Při správném dodržení technologií a dokonalém spalování vychází ze spalovny TKO pouze vodní pára a CO2. Žádný problém.

paul1

U nás ji chtěli před lety postavit, ale podepisovali jsme petici s nesouhlasem, tak ji postavili dost daleko za vesnicí a po větru.

Pepa25

Beno: moc jsme nepochopil, proč k tomu dááváte ten odkaz. Četl jste víc než titulek? Spalovna žádné ze zkoumaných těžkých kovů do okolí nedistribuovala (kromě rtuti), vše zůstalo ve škvářže nebo bylo zachyceno. Pokud to měl být argument proti spalovnám, tak se moc nepovedl …