Kalpy

To je vážně islám tak agresivní náboženství?

To je vážně islám tak agresivní náboženství, nebo jej teroristé využívají jen jako „zástěrku“? Říká snad islám muslimům, aby ve jménu Alláha vraždili nevinné lidi? Jak je pak možné, že někteří muslimové jsou mírumilovní a neproblematičtí a jiní jsou zas tak agresivní? Mohl by mi to někdo osvětlit? Díky.

Nejlepší odpověď
Dismas

Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je – taková je odměna nevěřících! (Korán 2:91)

Nechť tedy bojují na stezce Boží ti, kdož kupují za život pozemský život budoucí! A těm, kdož bojují na stezce Boží a budou zabiti či zvítězí, těm dáme odměnu nesmírnou. (Korán 4:74) Kvůli tomuto verši je tolik sebevražedných atentátníků.

Další odpovědi
xxx3

choré mozky si vždy najdou záminku k vraždění. Momentálně je takovou záminkou radikální Islám, v minulosti byly záminky jiné. Kdyby si někdo myslel, že před islamisty se terorismus v Evropě nekonal, tak tady je statistika:
https://www.we­forum.org/agen­da/2016/03/te­rrorism-in-europe-at-historical-high/

Tw!st

Islám není agresivní náboženství, nesmíš si plést muslimy a Islámský stát. IS jsou ti radikálové, kteří mimochodem sdílí náboženství s muslimy. Muslimové mají stejné náboženství jako IS a bohužel jsou za to házeni do stejného pytle

ten který je

Zjistěte si co hrozí muslimům kteří odpadnou od této ideologie a jaké postavení mají ženy.

HarpPlayer

Pár poznámek a zajímavých odkazů na téma NÁBOŽENSTVÍ, vč. islámu:

http://uloz.to/xLz7F57K­/par-poznamek-na-tema-nabozenstvi-clr-pdf

isteron

Každá ideológia, každé náboženstvo, každý nástroj sa dá zneužiť !