Andulala

Tmelení okna počasí?

Dobrý den, ptám se asi jako hlupák…pokud tmelím okna (klasický sklenářský kyt, kde je opadaný již doplňuji), čekám min. 14 dní na vytvrzení, aby pak mohl být učiněn jeho vrchní nátěr, do toho přijde mezitím déšť (jedná se o venkovní okno, které nemám čím nahradit), pak tedy můžu pouze za předpokladu lepšího počasí raději? Nebo tmel i tak třeba později zatuhne? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
elkon

Práci je potřeba dělat za sucha, aby tmel přilnul. Také je potřeba místo dobře očistit. Tmel tuhne velmi dlouho, ale když se na něm udělá slabá „šlupka“, může se natírat. Ale také za sucha.

paul1

Pokud je místy opadaný, tak raději odebrat starý po celé délce, ten starý, co by zůstal časem tak i tak odpadne. Před tmelením místo očistit a odmastit.