elektrikář

Tepelná izolace štítu chalupy.

Jak zateplit štítovou stěnu u chalupy kde je požité jen dřevěné bednění.Ze vnitř jen podbité dehtovým papírem Kam dát parotěsnou zábranu a minerální vatutu
Doplňuji:
Prkna jsou přibytá na trámové kostře cc 15 × 15 cm Ze vnitř před lety podbité palubkami. Prostor se používal jen jako letní ložnice. Nyní to chci zateplit.

Odpovědi
rigormortis

Pokud je mezi obložením a vnitřní stěnou dutina (pochopil jsem že tam je 15cm široká) tak lze použít foukanou izolaci.
15cm je hodně málo, ale může to pomoci.
Když budete chtít ušetřit, tak si kupte skelnou vatu a nacpěte ji do dutiny, jen pozor na jakékoli mezery.
Dehtový papír je parotěsná zábrana, takže to řešit nemusíte.