Technologická x průmyslová rizika

Dobrý večer, prosím je mezi těmito slovy rozdíl? Pokud ano, objasnil by mně to někdo prosím? Děkuji

Odpovědi
mosoj

Technologické riziko se týká samotného výrobního postupu. Každý výrobek který se vyrábí, má přesně daný výrobní postup , který je zakotvený ve výrobním reglementu. Do technologického rizika může na př. spadat přehřátí nad danou teplotu technologický postupem vlivem samovolně uvolněného tepla.

Kdežto průmyslové riziko je širší pojem. Může se stát že se na př. výrobek po nějaké době neuplatní na trhu, bude nedostatek suroviny, energií atd. atd. Do průmyslového rizika bych zahrnul i ekologické havárie.