monca161

tatka po mrtvici?

Dobrý den, minulý týden ve středu taťka prodělal slabou mozkovou mrtvici..odvezli jsme ho do znojemské nemocnice..toto úterý prodělal další a silnou..už nemluví ani se nemůže vůbec pohnout.Chtěli bychom nechat taťku převést do brněnské nemocnice, kde jsou na to lépe vybaveni..pořád to řešíme se znojemskou nemocnicí dnes řekli, že do brna zatím nepojede, že primář v brně to odkladá..Že měl taťka teploty..vůbec nevíme co máme dělat. Máme o něj hrozný strach..

Nejlepší odpověď
manon

Ahoj, v takových chvílích nezbývá než důvěřovat lékařům. Sám člověk málo zmůže, stavy po mrtvici se zlepšují jen pomalu, chce to trpělivost a čas. Držím vám palce, aby se tatínkův stav brzy zlepšil.

Další odpovědi
Damiana

Dnes jsou naštěstí již pokročilejší metody v léčbě a následné péči o pacienty s tímto vážným onemocněním. Pokud byla pomoc poskytnuta včas a tatínek je pod lékařským dohledem, zkuste jim věřit a spolupracovat. Také – i když je to složité – se snažte být optimističtější a taťku povzbuzovat. Ale ne to přehánět, to se pozná a člověka někdy to obskakování a přemíra sladkých řečí může jen uvrhnout do depresí. Chovejte se k němu s respektem, ale mile a snažte se mu co nejvíce pomáhat a být s ním. Podívej se do odkazu, myslím, že je tam dost vysvětleno. Držím palce a přeji, ať se vám tatínek brzy uzdraví a též vám všem pevné nervy:-)
http://zdravi­.doktorka.cz/re­habilitace-po-mozkove-prihode/

Sůwa

Snad jen doplním >manon<, stavy po mrtvici se skutečně časem upraví, zejména když byla včas poskytnuta lékařská pomoc ( do 2 hodin ). Chce to značnou dávku trpělivosti jak od nemocného, tak i od jeho okolí a dodržovat rady lékařů. To je hlavně otázka času, vybavení nemocnice by nemělo mít významný vliv. Držte se!!!

anonym

Chápu vaše obavy a starosti o tatínka. Větší nemocnice neznamená mnohdy lepší péči. A lékaři by měli vědět nejlépe, jestli je aktuální převoz pro pacienta vhodný.