RQLM

Tancování na plese

Zravím. Zítra pravděpodobně ztrapním sebe a hlavně svou přítelkyni na fakultním plese tím, že neumím vůbec tančit, hrozně jí pošlapu a tak. Tak se chci podívat, jak se tancují alespoň ty základní tance a dostat do sebe aspoň základní krok, abych nebyl tak nedotčenej :).
Ale můj problém je: Jaké společenské tance se převážně vyskytují na plesech, na který se mám podívat?
Děkuju za odpověď!

Nejlepší odpověď
Terryle

Tancuj s ní jen na pomalý ploužáky, tam žádný kroky umět nemusíš ;o) jenom dobře poslouchej muziku a nech se vést rytmem a přítelkyní :o) Já tancovat taky vůůůbec neumím, nezvládla jsem ani základní čtverec na valčík, ale ploužák uplouhám bez újmy mého sebevědomí nebo nohou partnera, a to je co říct :o)
Jinak se nejčastěji asi z klasických tanců tančí valčík nebo polka, ale pokud to vůbec neumíš, tak to asi nemá smysl – za den se to asi naučit nedá, pokud nejsi super talent… :)
Prostě řekni svý slečně, že budete chodit jen na ploužáky, a je :o)

Další odpovědi
hanulka11

Já bych z toho velkou vědu nedělala, prostě si zatančíš co zvládneš a jestli máš chu´t mrkni se zde do odkazu http://www.tan­ce.cz/clanek.php?num=853

SajmonModer

Zkus youtube.com

venkovan

na plesech je tak nahuštěno, že se stejně nedá pořádně tancovat, tak ti stačí dva základní tance. ploužák – lehce v jakém si rytmu hudby pohybovat boky a opatrně pohybovat – šourat nohy po parketu – nelze tak pošlapat parnerku. Naopak při milém a řádném objetí dotek nohou taky není naškodu.
Druhý tanec je něco rychlého kdy jeden skotačí proti druhému v rychlém rytmu a bez nějakého výájemného držení. V praxi to vypadá jakoby tanečníci dostali padoucnici.
Z další tanců – valčík je pohoda stejně jako valc – jeden je rychlejší, a staší vykročit pravou nohou a potom to nějak do dalších taktů za točení došlapat levou a pravou. Polka je rychlejší – poskakování po parketu. Foxtrot se za noc nenaučíš, čača je jako když otíráš bláto z bot a na další tance stejně nedojde. Vem prostě přítelkyni do baru a tam plánujte společný výlet na Velikonoce