Muffz

Taky se vám zdá, že letos přibývá alergiků víc než kdy jindy?

Vidím všude kolem sebe a hlavně i u sebe, že letos přibylo podstatně víc alergiků (na pyl) než předchozí roky. V práci se projevuje alergie u všech (minulý rok to bylo jen u jednoho), když jdu po obchodě, tak vidím u většiny lidí ty zarudlé oči a kapesníky v rukou.
Je letos pyl nějaký agresivnější, že se dotýká i těch, kteří nikdy s alergií problém neměli? Je to způsobené celé jen tím, že vše vykvetlo naráz tak brzo?

A ještě jedna doplňující, je potřeba jít k doktorovi nebo mi stejně předepíše Zyrtec, který už zobu a pomáhá?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, alergiků nepřibývá více, jenom je letos nástup
kvůli „uspíšenému“ JaruLétu rychlejší .

K lékaři?
Co byste tam hledal? Jde přece JEN o Vaše zdraví.

Další odpovědi
Kryšpín

Je to v pokroku v socialismu při budování komunismu prý byla hesla, poručíme dešti větru, ovšem v kapitalismu je to jinak, je zima a ihned nastupuje léto, zrušeno je jaro, bez výkřiků, tudíž je malinko více alergiků. Četl jsem, že za to může řepka, ale po dvou dnech již za to mohou jiné rostliny.

da ny

Rozhodnutí, zda půjdete k lékaři je na Vás ;).

Já jsem přestata docházet k alergoložce před 8 lety. Bylo to zbytečné a k ničemu…
Mám však záznam v kartě u praktického lékaře, který mi předepíše vyhovující medikament (je na RP), jehož velkou část v lékárně zaplatím.
Naštěstí se bez něj mnoho let obejdu a letos též.
Poslední výsledky kožního testu byly „příšerné a alarmující“ podle paní doktorky,
Bez kortikoidů (sprej) jsem se neobešla. Vzala jsem léčbu do svých rukou (za pomoci literatury Ing. J. Janči a svého biotronika), jsem zdravá.
Dcera, bývalá alergička/astma­tička je také zdravá (ovšem bez odborníka v klasické medicíně, ta to „neumí“ nebo nechce umět)..
V naší rodině alergiků ubývá 😁..
Jen některým potravinám (ovoce, ořechy) se vyhýbám. Letos je nástup opravdu rychlý a silný (vše kvetlo rychle a najednou), tak sem tam trochu kýchám 🙂.
Letes tedy alergiků s nástupem pylové sezony nepřibylo, jen mají silnější příznaky. Obecně však počet alergiků narůstá, to ano.