Filip84

Také vaší vesnicí obchází vražedný pták?

Ne, je to nadsázka, přirozeně, ale podobný případ se teďka stal v Éire:

Jaspera Krause, Ballinasloe, hrabství Galway, provincie Connacht, drápnul vražedný kohout do nohy tak, že mu prorazil tepnu, no a než se Jasper Kraus došoural k telefonu, a než za 25 minut přijela záchranka, zemřel na infarkt myokardu. On to byl teda onkologický pacient, jedno s druhým, ale stejně – kohout drápne „páníčka“ do hnáty tak, že mu prorazí tepnu! 😅

Bohužel, nikde jsem se nedočetl, co bylo s tím kohoutem. Jestli šel na popravu, nebo dostal doživotí, nebo – prostě a jednoduše – skončil v polévce. Holt, to se asi nedozvíme! 🙄

Však podrobnosti jsou tady:

https://www.in­dependent.ie/i­rish-news/courts/man-67-killed-by-chicken-muttered-rooster-with-dying-breaths-inquest-hears-42346219.html?
https://www.msn­.com/cs-cz/zpravy/other/far­m%C3%A1%C5%99-p%C5%99ekonal-rakovinu-o-%C5%BEivot-ho-p%C5%99ipravil-agresivn%C3%AD-kohout-u%C5%BE-d%C5%99%C3%ADve-za%C3%BAto%C4%8Dil-na-vnu%C4%8Dku/ar-AA17Ft4J?ocid=msed­gntp&cvid=fb7c42b9a27d4a­7cad2b98e360157a7e

Speciálně pro plebse je dezinformační článek tady:

https://www.da­ilymail.co.uk/new­s/article-11757591/Father-killed-chicken-Man-massive-bleeding-attacked-Ireland-home.html

který je takové Rádio Jerevan, v zásadě je v něm i něco pravdy, třeba, že to je článek. To je logické, protože vražedný kohout byl royalistický a katholický agent z Ulsteru, no tak se to Langusty snaží zakrýt! 🤷‍♀️👌🤪😅

No a teď vážně:

kohouti, občas, bývají takto agresivní. My jsme měli jednoho kohouta, co skákal do báby a do dědy. Já jsem ho několikrát zpráskal holí, a od té doby stačilo, když měli bába, nebo děda, v ruce klacek. No, ano, ale oni, jednak, občas klacek zapomněli, a v tu chvíli měli kohouta na zádech, nebo i za krkem, a do toho už to potom nezabíralo: jak se otočili, tak do nich skočil. Tak jsem ho zpráskal znovu, to zase na nějakou dobu pomohlo, ale konečně si dali říct a kohouta jsem si zařízl a uvařil Coq au vin.

Když to tak čtu, jak v Éire řádil vražedný kohout, tak si říkám, proč takového kohouta nezaříznou lidé hned. Ano, on ten náš kohout byl jinak taky výborný, skákal po kurách a hlídal, ale co je to platné, když je potenciálně vražedný kohout?

Máte nějakou takovou zkušenost? Nebo jste slyšeli, znáte, třeba, někoho, koho kohout napadal?

Nejlepší odpověď
Mravenec

V Praze na vražedné ptáky, krom kálejících holubů, nenarazím. Na chalupě zase, vražedné kohouty nikdo nepěstuje, sousedi naproti mají ovčín a pár chalup dál, mají koně. Ti ale zpravidla nevraždí.

Z vyprávění však vím, že když byla máma malá, kohout ji pokloval do obličeje. A od tý doby se kohoutů bojí.

Další odpovědi
elkon

Kdysi měla takového kohouta moje babi. Najednou začal blbnout. Několikrát jí vletěl na hlavu až skončil v hrnci.

Rokio

Moje rodina už slepice nevlastní. Máme ale stále kurník na zahradě, který je prázdný a chátrá.

Filip84

Mravenec: Pozor, pozor, ale! Ta piko kura aglomeratyczna, neboli holub, že jo, pozor, to má vražedné lejno! To by Savier měl být zainformovaný, aby po aglomeracích nosil atombordel, atomkecky a plynovou masku, protože, že jo, tam těch piko kur aglomeratycznych je, jak najebaných, má to to toxické lejno, no, minimálně stejně toxické, jako azbest, Savier to vdechne a? Velmi nebezpečné, tuze velmi! 😲😳🤷‍♀️😂😂😂

Mravenec

Raději ani nezmiňuj, nebo přiletí další dotaz. 😃

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.