zjentek

Tak co, lidi, už jste letos natečkovaní na koviďáka? Anebo se šetříte až na leden, bo je toho najednou nějak moc?

To máte: Černý kašel, zápal plic z Číny, chřipečka, ARDS, RSV, kovídek… Je třeba si vakcínky rozumně rozdělit, nevzít si příliš veliké sousto naráz. Děkuju.

https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/pocty-nakazenych-koronavirem-musi-byt-vyssi-nez-evidujeme-nastesti-situace-neni-9137254

(Doufám, že letos se můžu zeptat již upřímně. Prosím o odpověď i ty dříve chytré a i ty, kteří po čtyři zímy berou celou věc smrtelně vážně.)

Nejlepší odpověď
Ametyst

Očkování by pořádně zacvičilo s přirozenou imunitou, na kterou dbám, a vím, jak ji udržovat.
Na vakcině proti covidu by hned bylo podezřelé, jak rychle byla připravena. Také jak byla představena jako jediné řešení proti čínskému viru. Jako kdyby neexistovaly v 21. století antivirotika! Vždyť je používají i veterináři. Proti bakteriím máme už asi pátou generaci širokospektrálních antibiotik, ale proti viru jenom globální očkování- tohle mi fakt nikdo nenakecá. Kromě toho takový jednoduchý a stoletím ověřený Acylpyrin udělá výbornou službu, protože zabraňuje srážení krve. Srážlivost se po mRNA vakcíně často projevila.

Další odpovědi
aliendrone

Jsem občansky nezodpovědný, zpátečnický a vůbec reakční element (bez ohledu na změnu režimů už asi CELOŽIVOTNĚ! 😮 😉 )! Tudíž zatvrzele odmítám se nechat ZBYTEČNĚ opíchat/opíchávat. A to bez ohledu na údajnou rizikovost u nás poněkud déle mladých. Zatím jsem všechny covidchřipky přežil a navíc mám JISTOTU, že mne nepostihnou povakcinační komplikace. A to SE POČÍTÁ. 😉 😁 😁

cappuccino

Moje kamaradka se nechala i s partnerem pred mesicem ockovat. Po 14ti dnech oba onemocneli. Hadej cim? Covidem!!
Kamaradka ovsem zije v Nemecku. Tam maji k cele problematice uplne jiny pristup!
Tam se nechaji zblbnout skoro vsichni!! A nejen, co se tyka ockovani!!

quentos

Rozhodně se nehodlám nechat vopíchávat každej rok. Loni stačilo. Tělo už si poradí samo.

Syd

Chtěla jsem se naočkovat na covid i chřipku, ale v říjnu jsem si z nemocnice přinesla nějakou virózu, pravděpodobně covid (můj první za celou dobu, ale ani to nevím jistě, protože jsem nemohla jít na test), a tak mi doktor doporučil se očkovat jen na chřipku, kterou už mám píchnutou.

Hlada

Pravidelné roční očkování proti chřipce a teď i covidu považuju za samozřejmou péči o své zdraví. Díky tomu si nevzpomínám, kdy jsem měl naposledy nějakou chřipku. Pro zajímavost jsem se díval do lékárničky a máme tu acylpyrin prošlý před osmi lety.

Zlatý člověk

Vím jak správně žít a tak jsem zdravý proto neotřebuji očkování proti virům

zjentek

Quentosi, že ses opíchal vloni, letos nemá žádný vliv na to, jak si tvé tělo poradí. Bohužel. Možná že si letos poradí hůře, protože ses loni opíchal. A možná taky ne a poradí si stejně, jako předtím. Osobně se vzhledem ke zkušenostem z praxe přikláním k té první možnosti (sleduji že „opíchaní“ dostávají kovida poměrně častěji než kdo jím prošel bez vakcíny anebo jím doposud vůbec neprošel anebo o tom prostě neví, zatímco na př. opíchaný soused už ho má popáté poté, co se opíchal a furt a furt tady na mě chrchlá a bečí a já mu prostě nemůžu nijak pomoct [neposlouchal správné argumenty NEŽ se opíchal]).

quentos

Čéče, já ho měl jednou před vopícháním a vod tý doby nic. Ne že by to bylo tím vopícháním, spíš je to tím, že denně nachodím kilometry venku pěšky a tim si posiluju imunitu.

zjentek

Hlada, „díky tomu“??? A co tě k takové úvaze přivedlo? Já se neočkuji ani na tetanus, natož pak cokoli jiného a jsem na tom úplně stejně, jako i ty. Celý dlouhý život. tak mi pověz, nemáš tušení, „díky čemu“ to tak mám já? Pokud tušení máš, taxe nestyď a klidně se poděl. Můj předpoklad je zatím pouze ten, že tyhle věc se mně dějí přesně podle toho, jak přesně je mám poskládány ve svý hlavě, jako tam uvnitř, kde obvykle sídlí intelekt.

Pepa25

K dotazu: ať žije logika! Covid se rozšířil tam moc právě proto, že se lidi neočkovali. https://www.li­dovky.cz/domov/co­vid-omikron-pirola-eris-podzim-narust-nemocnych-malo-ockovanych.A231214_123­444_ln_domov_atv

Ametyst

Mrzí mě, jak rychle lidé zapomněli na protiprávní zacházení za covidu, i na diskriminaci neočkovaných. Politici i masmedia sprostě napadali neočkované tvrzením, že covid je nemoc neočkovaných. Samozřejmě že to nebyla pravda, a očkovaní byli vyděšeni z existence neočkovaných: proč, přece se neměli po očkování čeho bát. 🙂 Pokud očkování a covidpas posloužilo lidem jako vstupenka, jizdenka a letenka, sami tím popřeli zdravotní význam vakcíny, a stačila jim jako sociální kredit.

Pepa25

Ametyst: očkování zachránilo tisíce životů, dávám jsem tu několikrát odkazy na relevantní studie. Samozřejmě se v průběhu času měnil jeho význam, ale i přístup státu k propagování či vnucování očkování. Protiprávní bylo především podvádění s certifikáty, za to už bylo skutečně několik lidí odsouzeno.

Dochy

Tentokrát jsem někde mezi.
Já byl jednoznačně pro očkování. Ale zároveň uznávám, že za Covidu stát vedl vyloženě hon na neočkované i daleko na účelnou a kulturně přijatelnou mez. Spousta těch nařízení nebyla ve smyslu „děláme to abychom snížili následky“, ale jen „musíme jim to to osladit“
Rozumná osvětová kampaň (bez napadání a bez lží) by podle mně mohla dát výrazně lepší výsledek bez takové polarizace veřejnosti. Pak by zde nejspíš bylo i méně prostoru pro ty nesmysly kolem očkování (čipování, kontrola porodnosti,…)