vera12

Synovi byla dána výpověd s odstupným k 31.12.2012 od kterého měsíce přesně bude pobirat podporu v nezaměstnanos­ti? Díky

Nejlepší odpověď
brillant

Podpora nebude poskytována tomu uchazeči o zaměstnání, kterému náleží zákonné odstupné, odbytné nebo odchodné – podpůrčí doba pro poskytování podpory se v těchto případech nekrátí, pouze se posune její počátek o dobu, po kterou uchazeči o zaměstnání přísluší zákonné odstupné, odbytné nebo odchodné.

Další odpovědi
Drap

Přesné informace poskytne pracovní úřad, včetně procentní výše podpory . Délka závisí i na současném věku nezaměstnaného. Pro přesnou odpověď je nedostatek informací.

KdojeRaibek?

To už snad dávno ví nebo ne? Pokud skončil k 31.12.2012, určitě se byl už registrovat na ÚP. Je to víc jak měsíc.

Mapel

Pokud chce pobírat podporu, musí být registrován na ÚP. Pak má 30 dní na doložení podkladů pro výpočet podpory. Pokud do této doby neobdržel vyjádření a to z toho důvodu, že nedoložil vše potřebné, tak 30 dní je už fuč a měl by si zaplatit zdravotní.