dudu

Syn Martina Stropnického napsal občanům naší země. Co myslíte, je to hoax?

Dámy a pánové, občané této země, dovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací, napsat několik faktických poznámek o občanovi Ing. Babišovi.
1.
Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci pro stát – tedy i pro nás, zcela zdarma !!!! Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.
2.
Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet a ještě skončil s přebytkem.
3.
Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně. Za cca 20 let působení jeho firem, odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard.
4.
Jako fyzická osoba odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů.
5.
Zaměstnává cca 35 000 lidí – tedy s jejich rodinnými příslušníky živí cca 100 000 lidí.
6.
Soudruh Sobotka odvolal z funkce nejlepšího ministra financí pro „vícečetná podezření z daňových úniků“, aniž by dodal na stůl jediný důkaz v paragrafovém znění, dosvědčující skutečnost, že se Ing.
Babiš dopustil trestného činu. Rovněž tak nikdo z těch pomlouvačů nepoložil na stůl jediný konkrétní důkaz v ostatních kauzách, ze kterých ho obviňují. Usnesení sněmovny je naprosto ostudné a neodůvodnitelné.
7.
Soudruzi Sobotka a Kalousek, v době kdy vykonávali za tučný plat funkci ministra financí, zadlužili tuto zemi o cca 900 miliard. Soudruh Sobotka ještě navíc prodal OKD Bakalovi za 4 miliardy a ten následně vytěžil z OKD 114 miliard. Pak jim OKD hodil zpět na hlavu a opět Sobotka nařídil vládním usnesením Babišovi, aby do OKD nalil dalších 700 miliónů. Tak tomu říkám správa majetku v rámci řádného hospodáře ála ČSSD. Takový obchod může podepsat jedině debil nebo podplacený ministr.
Vyberte si:
Místo toho, aby Sobotka seděl v base za velezradu, neboť způsobil tomuto státu mnoha miliardovou škodu – byl premiér !!!
8.
Obdivuji miliardáře Babiše, že do toho vůbec šel. Vždyť on nás, ani tuto republiku, ke svému životu nepotřebuje !!!! Všichni ti pitomci, co protestují na náměstích některých našich měst, poslanci i senátoři, nesahají Ing. Babišovi ani po kotníky!
Neuvědomují si, že Ing. Babiš klidně může nejen odejít z politiky, ale také může převést všechny své firmy do daňových rájů – tudíž nebude zde platit daně a sám se může odstěhovat třeba do Švýcarska jako Bakala a vykašlat se na tento bordel jménem „ Česká republika“.
Děkuji za pozornost.

Nejlepší odpověď
zjentek

Mně se osm z osmi bodů jeví jako fakta. Otázka je, zda tyto fakta občanům adresoval Stropnický – toto mně přijde spíše jako hoax, obsahově nikoli.

Další odpovědi
orwell

Samozřejmě, že hoax. To už šlo před časem po síti ve stejném znění a tehdy to psal „mladý Kalousek“. Tito chlapci (tedy pokud vůbec nějaký mladý Kalousek existuje) si nikdy nebudou kálet do vlastního hnízda. Slyšel někdo že by třeba mladý Klaus odsoudil některé činy svého otce? Že neslyšel? A taky neuslyší!

DoTazatel

Většina těch bodů, co vím, by měla být pravdivá (u jiných si nejsem jist jenom částkami – ale možná to sedí).

U toho přebytkového rozpočtu si nejsem jistý, myslím, že byl na začátku 90.. přebytkový, ale jak říkám, nejsem si jistý. BTW v ekonomice – hospodaření není důležité jen jaký je rozpočet, jestli plus nebo mínus, tam se musí brát ohled na celé hospodaření – kam ty peníze šly atd. Musí se vzít celkové zohlednění… ale jako i tak šly peníze za posledních pár let na celkem dobré věci atd…

O tom, že Kalousek je nejhorším ministrem fin. a vlastně vůbec jedním z nejhorších a nejneschopnějších politiků (a hlavně ekonomů) o tom není žádná. To je jasné. Navíc Topolánek a Kalousek to byla dvojka, nádherné duo…).

Já ho sice neobdivuji (jak uvádí poslední bod), ale ani nejsem proti němu, určitě jako je tam schopnější než ti vypatlanci za posledních pár let.

Jediné, co mi na tom vážně nesedí je, že je to od ml. Stropnického. Kdyby možná od otce – a možná qnai od něho ne, ale tohle se mi nezdá. (Ten jeho syn je s prominutím divný a tohle by nezveřejňoval).

autacek

Nebude to spíš propaganda z marketingového týmu „Čau lidi“?

  1. Zdarma to jistěže není. Náhrady i veškeré výdaje spojené s jeho funkcí dál nese občan.
  2. Podívej se, jaký je pod jeho vedením roční dluh teď, v době ekonomického růstu!!!
  3. Skutečnost je taková, že kdyby nečerpal dotace, byly by jeho firmy miliardy ve ztrátě.
  4. Co odvedl jako fyzická osoba nikdy neprokáže, protože sám prohlásil „co bych já měl někomu dokládat své příjmy“. A ze strany státu je to předmětem mlčenlivosti. Co je však jisté, na daňové "optimalizaci"s dlu­hopisy obral stát o stivky milionů, na Čapím hnízdě jak by smet.
  5. Co to je za počty? To druhý rodič nepracuje, či co? Nehledě na to, že medián mezd v jeho holdingu je hrubě pod průměrem mezd v ČR.
  6. Sobotka měl koule, ostatně jak vidno, spravedlivého prošetření podezření z Babišových podvodů se nechce se vzdát ani nejvyšší státní zástupce.

7. To, jak se chovali ti předchozí, nemůže být omluvou toho, jak se kdo chová teď.

8. Bez dotací by byl miliardy ve ztrátě, tak že tuto republiku i vliv na čerpání sec sakramensky potřebuje. Mimo to, převést tyto firmy do tzv. daňových rájů není vůbec tak jednoduché a kdyby úřady dělaly svoji práci tak jak mají, tak to vůbec tak, jak se tu snaží někdo nastínit, nefunguje.

Drap

Stropnický by toto nedokázal stvořil. Že je to od něho, tomu nevěřím. Na všem ostatním je jistě kus pravdy, i když celá pravda určitě ne. To nějak vyšlo už z módy.

Jiří Bohumil

Co se týče autora, tak je to určitě „hoax“. Co se týče uvedených faktů, tak jde zřejmě většinou o reálná fakta.
Ale stále si říkám, a už dlouhou dobu, proč a z jakých důvodů, tento podnikatel do politiky vůbec vstupoval, co tím sledoval a zda je mu to zapotřebí. To jsem zatím nepochopil.

elkon

Tady máš jasně popsáno, co je hoax. https://www.ho­ax.cz/hoax/cim-hoax-skodi

Kryšpín

Nemohu posoudit ovšem je skutečnost, že po Velkém hedvábném sametu a bojovném řinčení občanů dozickými klíči bylo vyrobeno nejvíce milionářů dle platných a schválených zákonů Parlamentem ČR za dirigování orchestrů ODS a ČSSD.

Pepa25

Prosím, nešiřte hoaxy. A pokud je budete šířit, tak se nedivte, že jsou Babišovi voliči považováni za ovce nebo hlupáky.

dudu

ad autaček: pane kolego vaše argumenty jsou demagogie jako prase. Daleko překonáváte i profesora Fialu s jeho ODS. Namísto planých frází zkuste nastínit konkretní kroky a opatření, která by napravila Babišem napáchané škody.

autacek

To není demagogie, to jsou holá, nepřikrášlená fakta. Jak to řešit nechám na povolanějších.

DoTazatel

Zase to s tím vězením za „velezradu“ bych nepřeháněl. (Byly i větší blbosti a za „tohle“ se většinou sedět nechodí).
Navíc velezrady se může dopustit jen prezident – podle novější právní definice.

Hned první bod se mýlí v tom, že pracuje zadarmo – dává plat na charitu, ale dostává plat (tedy nedělá zadarmo, co udělá s platem je jeho věc). Kdyby dělal skutečně zadarmo nedostával by plat. Navíc on plat nepotřebuje (neříkám, že to je špatně).
Celý ten příspěvek je vlastně jen óda na Babiše vyzvednutím jeho působení a celé jeho osoby a naopak ponížením všech ostatních, za pomocí pár příkladů a urážek (jako soudruzi aj)… ale jako neříkájm, že s tím nesouhlasím.
Jen je to takový typický blábol, fakta (i když pravdivá), která spolu zcela nesouvisí a mají jen zapůsobit. Kdyby to chtělo fakta (na obhajobu a povznesení Babiše) našla by se i detailnější a mnohem lepší.

Tedy s většiou fakt souhlasím a hlavně s posledním – totiž, že demonstranti jsou parta kreténu, hlavně Milion chvilek a spol…
Např. tohle je hnus: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/bata-by-te-hnal-babise-vypiskali-ve-zline-40312421
Baťa by především hnal těch (údajně) 30 demonstrantů, kterří v životě nedokázali nic víc než vyjít s trapnými cedulkami na náměstí/do ulic, a kteří se neorientují ani v politice, ekonomii, historii ani v jejich Baťovi, když už se jím ohánějí…