slipknotak

Světlo dává hmotě barvu?

Bez světla předměty vizuálně neexistují, ale existují i fyzicky ? Jak když je není vidět? to nechápu Gogh řekl že slunce je jako štětec který dává všemu barvu, ale co by bylo bez světla ? bez světla jsou předměty bezbarvé i když ve skutečnosti barvu mají jak mohou být bezbarvé ?
Doplňuji:
Omlouvám se za zmatenost textu tak vytyčím hlavní otázku : Bez světla jsou předměty bezbarvé i když ve skutečnosti barvu mají jak mohou být bezbarvé ?

Nejlepší odpověď
led

Bez svetla predmety nevidíme. Pri svetle sa časť svetla odráža, podľa jeho odrazenej frekvencie vidíme vo farbe daný predmet.
http://maturitni-otazky.superstu­dent.cz/materi­aly/vlnove-vlastnosti-svetla
dokument na stiahnutie- vlnové vlastnosti svetla:
www.e-fyzika.cz/kapi­toly/09-vlnove-vlastnosti-svetla.pdf

Další odpovědi
chudst

V tom citatu chybi „opticky“ bezbarve. Logicky – kdyz date barevny mic do velkeho sera, tak ho neuvidite v plne barve.

tom004

Já nevím,ale barvu dává předmětům odražené světlo.Vidíme jen ty barvy,které předmět odrazí,smíchají se,a podle toho vnímáme jeho barvu,jako celku.A předměty na které nedopadá světlo,nevidíme prostě proto,že se od nich nic neodráží.Ze stejného důvodu,bychom nemohli vidět předmět,který by pohltil 100% světla.Ale nikdy nemohou být bezbarvé.

DDarent

Vemsi, že armáda využívá noční bríle, (drahý jako hovado) aby viděli v noci
podle mě, zachvilku budou i brejle který uviděj v noci i barevně!!!

Proč asi myslíš, že kočka v noci vidí??? To že vidíme v noci, nebo ve dne záleží na zaostřování na světlo nebo tmu!!!

Zasviť si do očí prudkým světlem a zhasni (musí bejt tma) v podstatě nic nevidíš..... po chvilce začneš vidět líp a líp!!!

paprsek světla dopadá na předmět a odráží se směrem k nám..... proto to vidíme!!!!!

michael69

Když budete mít zavázané oči,předměty neuvidíte,ale budete o ně zakopávat.Je to stejné jako když jdete v noci na záchod a vypnou proud.:) Na co nemáte funkční receptory to neexistuje.Nap­říklad včela nevnímá červenou.Vidí ji jako černou.Za to vidí ultrafialovou­,kterou zase nevidíme my.Zase ale neslyší a to máme zase navrch my lidé.Pro slepé lidi jsou předměty bezbarvé.Vnímat barvu nelze oddělit od schopnosti vnímat fotony (světlo)a jejich vlnovou délku.Pokud nemáte např.funkční receptory na vnímaní zvuku,zvuk prostě neexistuje.Jsou jen vlny,které nedokážete zpracovat pro sebe jako informaci.Co třeba barvoslepost některých lidí...... :)