Dala-i-Lama

Svetla do mlhy pravdy a míty

Pratele vzdicky jsem si myslel ze pokud chci do automlhovek koupit nejakou zarovku shanel jsem vzdy nazloutlou barvu ,. Dneska jsem ae mluvil s clovekem kterej se vyucil v oboru kolem aut nevim co presne i kdyz me to rikal ale o to nejde,. tvrdi ze barva zarovky neni dulezita ze je dulezite mlhu podsvitit tudis nema smysl pode nej hledat nazloutle zarovky ktere se podle nej uz tolik ani nedelaji, pry prezitek z dob davnych. Ja mam kuprikladu v aute mlhovky v hlavnich svetlometech jake zarovky by jste me poradili vy? Je podle vas zluta zarovka do mlhy blbost?
Doplňuji:
Tak neptam se ze bych nemel vlastni nazor ptam se schvalne do eteru vas. Jinak ja jezdim na chalupu do Jizerek a pritelkyne ma chatu za Budejovicema zkratka v mlze jezdim casto. Mam na Favoritu kde jsem mel mlhovky jako pridavne svetlomety odzkousene bile i nazloutle zarovky a pote co jsem v huste mlze zazil bilou tmu jsem okamzite bezel do kramu pro zluty s tim ze uz ty bili tam nikdy nechci videt. Momentalne mam Audi TT rv 2000 a mlhovky jsou soucasti hlavnich svetel konkretne cockova otika vedle potkavaci cockove optiky. Od vyrobce tam jsou bile ackoliv jsem ze zkusenosti presvedcen ze se zlutyma je v mlze videt vice cesta,. s bilejma vas oslepuje osvicenej bilej kuzel. Ten chlap me ale tvrdil ze zluta nema smysl. Proto se vas ptam co si o tom myslite vy.

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží co máte za auto, jestli máte moderní nebo luxusní tak bílé, ostatní žluté

Další odpovědi
rákosníček

Bydlíme na Práchni kde je mlha skoro celej rok a manžel už má vyzkoušený že je lepší mít žlutý světla protože třeba divoká zveř je v nich líp vidět když jsme koupily auto byli tam stříbrný žárovky a srazily jsme kance protože nebyl v mlze vidět dál jak na metr a s těmi žlutými se nám to nestalo zvířata jsou vidět a musíte si to možná odskoušet a uvidíte hodně štěstí

dejv.s

To je proste. clovek který Vám říká že žluté jsou k ničemu má pravdu ale zrovna tak jsou na tom i cire žarovky. Je uplne jedno jakými žarovkami svitite!! Dulezite je svitit hodne aby jste byl videt a zaroven co nejmene aby se netvorila pred vozem tak zvana zed!! Proto jsou mlhova svetla. Sviti na kratkou vzdalenost, vice do stran nez do dalky. Zárovky by meli být ty ktere jsou pro vuz nebo samotne svetlo urcene. Ale jedna vec je fakt. Zlutooranzova barva pro nas ridice znamena POZOR a ja osobne kdyz nekdy vidim zlute mlhovky tak zbystrim nez si uvedomim ze jsou to mlhovky coz v mlze nemusi byt uplne spatna vec byt viden lepe!! Tak hodne stesti ze zarovkama. Dejv

lemra@lina

Staré mlhovky mají žluté sklo, takže může být i bílá žárovka. Dnes a denně vidím mlhovky s čistým bílým světlem, takže bych v tom neviděl problém. Snad jen žluté světlo méně oslní než bílé.

panenka

my používáme taky žluté a jsme spokojeni s nimi

Jiricho

Je jedno jestli mate žluté nebo číré žárovky.Důležité je jak a kam tyto světla svítí.Tedy jak jsou tyto světlomety nastavené a seřízené.V zásadě musí svítit co nejníže nad vozovkou,ale ne moc daleko.I u nového auta jsem musel toto upravit.Abych byl s mlhovkou spokojen