Odbojář

Svědkové Jehovovi už mají po konci světa?

Nejlepší odpověď
annas

Svědkové o konci světa v této doě neuvažovali, pokud jste četl odkaz, šlo o chybné datum podle proroctví Mayů, protože je rozdíl mezi gregorianským a juliánských kalendářem.

Kromě toho existuje asi 50 výkladů mayského kalendáře, Navíc v každé zemi byl gregoriánský kalendář zaváděný v jinou dobu.

„Smazání příspěvků Paola Tagaloguina na sociálních sítích má příčinu spíše v uvědomění si omylu než probíhající přípravy na konec světa.“

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/maga­zin/konec-sveta-podle-mayskeho-kalendare-nastane-tuto-nedeli-tvrdi-americky-vedec.13319b4c/

"Svědkové Jehovovi se zmýlili.

Z traumatu bez konce světa 19755 se dlouho vzpamatovává i vedení Svědků Jehovových, které tvoří 11 mužů a prezident. „Zmýlili jsme se,“ přiznají až ve vydání Strážné věže z 15. března roku 1980. Blíží se ale další předpověď.

Soudný den má dorazit po 80 letech generace z roku 1914, tedy v roce 1994. O rok později je radši předefinováno slovo „generace“ jako symbol obecných příprav na konec světa. Od té doby se Svědkové Jehovovi proroctvím o návratu Ježíše vyhýbají."

https://enigma­plus.cz/kdy-dojde-ke-zkaze-sveta-podle-svedku-jehovovych/

Další odpovědi
jsemjá

Oni už mají po konci několika světů. :D

hapiky

Kdyby Svěkové Jehovovi četli pozorněji bibli(což tvrdí, že ano), tak by žádný konec světa nepředvídali, neboť je tam psáno: Nikdo nezná, kdy druhý příchod Ježíšův nastane.

Zvidatel

To nevím, ale oni ohlašují předpovědi na konec světa každou chvíli podle svých výkladů Bible.
Ale dneska je prý taky konec světa, i když ne podle svědků Jehovových. Tak uvidíme.
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/sple­tli-jsme-se-konec-sveta-nastane-tento-tyden-napsal-vedec-a-zmizel-ze-socialnich-siti-40327653

Roman71

Svědkové Jehovovi nikdy žádné konkrétní datum konce světa neoznamovali. Jak řekl Ježíš, časy a období má Otec (Bůh) ve své pravomoci. Jediné, co kdy svědkové (tehdy ještě Badatelé Bible) oznamovali, byl rok 1914, na nějž poukazoval předpovězený „konec časů pohanů“ a počátek vlády Božího Království v duchovní říši (v nebi). Takže veškeré spekulace o tom, že svědkové Jehovovi oznamovali „tohle“ nebo „tamto“ datum konce světa, jsou zcela zcestné.

Samozřejmě, podle biblické předpovědi slíbený „konec světa“ oznamujeme a očekáváme. Nejedná se o doslovný zánik planety země, ale předpovězený konec světa bezbožných lidí.. to jen tak pro upřesnění, aby nedocházelo k nedorozumění.

Zdroj: https://www.jw­.org/cs/co-rika-bible/otazky/konec-sveta/

Filip84

Jehovisti mají úzkostně inhibovaný temperament, vymytý mozek, závislou poruchu, a od toho se odvíjí to, že co řekne bachař na shromáždění je Pravda, protože jehovova organisace, a.s., má přímý kanál na jehovistického boha, a proto se mýlit nemůže. Když třeba nastane situace, že včera jehovova organisace, a.s., zakazovala tleskat řečníkovi, a ode dneška je to povoleno (což se opravdu stalo v 90. letech), tak jehovova organisace, a.s., se nemýlila, ona se nikdy nemýlí, pouze věrný a rozvážný otrok dostal novější, aktualisované, pokyny přímo od boha.

Takže pokud jehovova organisace, a.s., řekne, že 10. června 2022 v 11.15.15. am bude konec světa, je to Pravda, až do 10. června 2022 11.15.15 am, tzn. teď je to Pravda, zítra to bude Pravda, a pozítří to rozhodně bude Pravda! 10. června 2022, v 10.00 am, obdrží bachaři email (mají iNáboženství, jdou s dobou!), a v 11.14 am zveřejní, že věrný a rozvážný otrok obdržel aktualisovanou versi aktualisované informace, že konec světa nebude 10. června 2022 11.15.15 am, ale 20. listopadu 2024, a že čas bude ještě upřesněn.

Je to nadneseně řečeno, ale přesně takto to tam funguje.

Jehovova organisace a (komunistická) Strana se nikdy nemýlí!