Tw!st

Svědění pokožky

Dobrý den, svědí mě kůže ale po celém těle. Př.:odpoledne se najednou začnu škrábat na stehnech po pár minutách to přejde a začne mi svědit ruka, takhle to jde většinou dlouho i na jiných místech a hlavně v noci. neznáze nějaký sprchový gel proti podrážděné kůži nebo něco jiného ? prosím nedoporučujte my masti, to bych si musel namazat celé tělo a to by mi nevystačilo ani na jedno použití.k lékaři se mi jít nechce protože se mi to zdá pouze jako nepříjemná maličkost a myslím že by pomohl nějaký sprchový gel na podrážděnou kůži nebo tak něco.díky za odpovědi
Doplňuji:
vegetarián nejsem, ožrala už vůbec ne, myji se každý den, alergický nejsem na nic, takže to asi bude dehydratovaná pokožka, nebo (jestli je to pravda že stres se projevuje na pokožce) to bude pravděpodobněji stresem.

Nejlepší odpověď
Damiana

Příčin může být mnoho. Dehydrovaná pokožka, svrab, alergie, psychosomatické potíže (stres se projevuje na kůži hodně viditelně), atopie, špatná hygiena etc. Zkus nejprve vynechat mytí prostředkem, který používáš a myj se jen obyčejnou vodou. Kdyby to pokračovalo k lékaři si zajdi, je tu od toho, aby léčil lidské tělo, ne? Až budeš celý rozdrápaný, bude to horší.

Další odpovědi
Syd

To mě potkalo před pár lety. Rozesvědělo mě vždycky celý tělo jako by po mně běhaly blechy a když jsem si to rozdrbala, tak se tam objevily pupínky. Myslela jsem že mam fakt snad blechy nebo svrab. Na kožním poznali že to je kopřivka, na kterou beru antihistaminika.

venkovan

Raději piš – zatím mi alergie nebyla prokázána.

Lucijej

Možná to je jen vysušená pokožka, na to žádný sprcháč stačit nebude. Nedoporučím masti, ale stačí obyčený tělový krém, třeba Indulona – ta vystačí na celé tělo ;o)

bolak

Nejseš vegetarián, případně ožrala?
Kůže není zarudlá?
Chlupy ti z nohou nevypadaly?
Dokážeš ohnout prsty na ruce až k dlani?

Zkus si v lékárně koupit B-komplex a horčík.
A nech si změřit tlak.
Doplňuji:
Stres se projevuje na všem :)
Jestli na kůži není nic vidět (zčervenání, loupání) tak si zkus ten B-komplex a hořčík.
Alergickej klidně můžeš bejt a nemusíš o tom vědět, pak bys moch zkusit třeba zyrtec.
Každopádně bych si bejt tebou došel na preventivní prohlídku k doktorovi, nechal si změřit tlak a cukr v krvi.
Ty žádnou jinou nemoc nemáš? V rodině taky nic, třeba cukrovka?
Zeleniny jíš dost? Nezměnil si třeba mejdlo nebo šampon v tý době kdy to začalo?

Tw!st

zčervenání jde vidět až se začnu škrabat, až přestanu tak zmizne to asi všem.kůže se mi neloupá.nedávno jsem byl na preventivní prohlídce- všechno v pořádku. žádnou nemoc nemám.šampon si myslím jsem nezměnil. jenomže zeleniny moc teda nejím.většinou třeba jednou týdně rajče nebo okurek

bolak

Nojo, tak uvidíš. Jez víc zeleniny, taky masa, zkus ty vitamíny, stojí to do 100Kč a uvidíš. Kdyby to nepřestalo tak běž za znova doktorem, pak už je to na něm. Lepší zajít k lékaři než zajít.