obchodnik

suvenýr, Chorvatsko

Nevíte, jak se jmenují takové 2 kuličky (průměr cca 4 cm řekl bych) spojené provázkem, uprostřed toho provázku je kroužek, který se nasadí na prsteníček a pak se pohybem ruky dolu a nahoru těma kuličkama pinká o sebe? Prodávali to jako suvenýr v Chorvatsku, hráli si tam s tim snad všichni, ale já blbec si to nekoupil. Chci to sehnat někde u nás, ale nevím, kde to prodávají?!
Doplňuji:
Vím co je astrojax a ten to opravdu není. Tohle jsou opravdu jen 2 koule na provázku, né 3 a na prst se to zavěsí za ten kroužek uprostřed.

Odpovědi
Ejmin

Jsme na tom stejně, taky jsem byl v Chorvatsku, všichni to mají a já jedinej to nemam.. a taky nevim jak se to jmenuje :D :o)

Dandi

Nevím jak se to jmenuje, ale prodávají to vietnamci v Brně na Olomoucké ulici v jednom z těch velkých překladišť ;)

Lencis

Podle popisu by mohlo jít o Astrojax

Je to velice jednoduchá věc, kterou byste si možná s určitými zkušenostmi a znalostí fyziky dokázali udělat sami. Jde o tři kuličky zavěšené na úzkém provázku ve stylu „dvě na koncích, jedna se volně pohybuje mezi nimi po celé délce provázku“. Jde o to, že volně se pohybující kulička dodává celému „zařízení“ různou odstředivou, dostředivou a kdovíjakou sílu, takže Astrojax lze všelijak protáčet okolo různých částí těla, přehazovat jednu kuličku z ruky do ruky, tvořit „Orbity“ (to je vlastně taková malá centrifuga), prohazovat pozice spodní a horní kuličky (to jsem ještě neřekl, ale snad jste si to domysleli: Astrojax se drží za kuličku, která je nejvýše, a „točí“ se pouze s volně se pohybující a dolní „brzdovou“ kuličkou).

Pokud je to ono, zakoupíte v prodejnách, kde prodávají pomůcky na žonglování nebo na netu, např. zde:

Zdroj: http://www.22­.cz/shop/zbozi/68/p-1/Astrojax

alenka901

my jsme tomu říkali matlakoule

Attack-design

nějaký cirkusák by to mohl vedet

Maggienka

Sice pozdě, ale je to Klik Klak.