Lurtz.k

Neměla by se suma transakcí na bankovním účtu rovnat aktuálnímu stavu peněz?

Suma transkakcí na bankovním účtu se nerovná aktuálnímu stavu.

Dobrý den, asi hloupý dotaz, ale při výpisu veškerých transakcí na svém běžném účtu se nerovná jejich suma aktuálnímu stavu peněz. Asi mi uniká nějaká informace, ale nemělo by se to rovnat?

Děkuji za vyjasnění

Odpovědi
aliendrone

Záleží na tom, co myslíš tou „sumou transakcí“. Např. se nemusí pro přehlednost defaultně zobrazovat stálé bankovní poplatky (např. za vedení účtu), nicméně v podrobném výpisu MUSÍ být zobrazen veškerý pohyb prostředků na účtě. O nějaké vyjímce jsem ani neslyšel. V případě jakýchkoliv pochybností kontaktuj banku osobně.

ivzez

Jak by se suma transakcí mohla rovnat
aktuálnímu zůstatku?

Pepa25

Pro běžný bankovní účet platí: počáteční zůstatek + suma kreditních obratů – suma debetních obratů = konečný zůstatek.
Takže možné příčiny, proč vám to nesedí:

  1. nerozlušujete kreditní („plusové“) a debetní („minulové“) transakce
  2. nezohledňujete počáteční zůstatek