kajicek94

Vztahuje se 2. stupeň podpůrných opatření a tím pádem o 25% více času u přijímaček na češtinu i na matematiku?

Zdravím, když někdo má stupeň podpůrných opatření 2 a tím pádem o 25% více času u přijímačky, tak se tento čas vztahuje jak na češtinu, tak na matematiku? Myslím si, že na češtinu určitě, ale M nevím. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Pokud rodiče požádají o prodloužení doby testu u obou předmětů (samozřejmě doložené potvrzením), může být dotyčnému prodloužený čas na vypracování obou zkoušek/testů ( u každého testu o 25 %.

Ve vyhlášce je to uvedené takto:

„Pokud má žák specifické poruchy učení a bude žádat o prodloužení časů na jednotlivé testy (+ 25% času), přiloží ke své přihlášce potvrzení od školního psychologa nebo výchovného poradce, že je evidován mezi žáky se SPUCH.“

http://www.msmt­.cz/vzdelavani/stred­ni-vzdelavani/in­formace-k-aplikaci-podpurnych-opatreni-pri-prijimacim