sardinie

Je dnes nejlepší studovat techniku, medicínu, nebo práva?

Co byste řekli, že je nejlepší varianta? Co se týká zájmů, tak mě baví všechny 3 a dovedl bych se tak představit.

Nejlepší odpověď
milablond

Techniku – nedostatek kvalitnich lidi v tomto sektoru.

Další odpovědi
Šidlo

ó, vy by ste sa dovedli tak představit.....tak to je najdôležitejšie na práci…a ešte vás to baví…hmm, no, dobre

ako lekár či sudca sa nemáte vidieť v roli, máte slúžiť verejnosti a zachraňovať životy a vaše predstavy sú na poslednom mieste!

ak máte takýto postoj k životu a k sebe, choďte na techniku…zarobíte majland, ohúrite baby

Alesh

Kdybych já měl vybírat z těchto oborů, tak bych si je seřadil takto:

  1. technika – osobně mi je nejblíž a i uplatnění je víc než dobré, nemusíš být ani nějaký extra špičkový odborník a nejdeš dobře placenou práci
  2. medicína – bejt doktor je vcelku dobré, ale má to své. Tak třeba děláš s lidmi, tzn. riziko, že když se to nepovede a hodně nepovede, tak to může být hodně drahý. V ČR se asi moc peněz taky nedočkáš, takže to chce umět špičkově jazyk a jít ven a na to taky nemá každý.
  3. práva – to bych asi umřel, biflovat se nějaké ty právní sra*ky atd. plat se dá urvat asi taky vcelku dobrý, záleží, co by pak konkrétně člověk dělal, ale jak říkám, pro mě teda fakt ne.

Ale tohle je můj názor, jak bych se rozhodoval já, důležité je, kam tě to táhne nejvíc a hlavně, zatím máš tu představu velmi obecnou, každý z těch oborů skýtá různé „podobory“, čili zkus být konkrétnější z tou svojí představou.

RyuzakiKate

A co chemie, genetika? To má taky budoucnost…

anonym

Práva může studovat kdejaký moula, viz Mareček Bendů, ale kvalitních lékařů je a bude nedostatek. Pokud máš na to, proč se rozmýšlet!

marci1

Možná spíše techniku. 🙂

sesednizkola

No to nejde takhle, tohle nejsou prace jako hazet lopatou, musis tomu vse podridit a nerozhodovat se kdo kolik bere nebo tak. Kolik ti je? Musis si k tomu zkusit vytvorit vztah. Uzitna hodnota je take jinde, u prava skoro zadna, kdyz si uvedomis co vetsinou pravnik dela. Vymahat pochybne dluhy, psat kupni smlouvy, uschovy.. To je uplne o nicem a obhajce to stejne. Technika je co konkretne? Medicina je zase drina uz na furt a pokud to vylozene nezeres, hrozi velmi moc, ze toho treba ve 2,3 rocniku znechucen nechas.

Kelt

Pokud máte představivost, tak si představte, že máte velký balík peněz.
Zájmy -. pro medicínu, jste ochotna se naučit několik tisíc latinských slov, pochopit během studia lidský organizmus, vezmete na sebe odpovědnost, za lidské životy, a uvědomujete si, že svým rozhodnoutím můžete někomu ublížit na celý život.
Technika – techniků je třeba, ale ovládáte dokonale matematiku, fyziku a chemii a jste tvůrčí člověk? Ovládáte dokonale jazyky , tedy aspoň angličtinu – abyste mohla studovat a získávat nejnovější informace v oboru? Zde uspějí jen ti nejlepší a pokud umíte vytvořit dokonalý tým, třeba se to podaří vám.
Práva – jste schopna se naučit , citovat a vhodně použít zákony? Pak je vaše místo tady.

Rokio

Nejlepší je podle mě technika, protože technologie jde pořád dopředu a tolik lidíse o tento obor nezajímá, takže se v něm dobře uplatňuje.