Avatar uživatele
Lenka83

střídavá péče

dobrý den ,
chtěla bych se zeptat mám 2letého syna s ex manželem jsme po rozvodu dítě bylo svěřené mě. Bydlí od nás cca 230km asi 2,5hodiny cesty chtěl by syna do střídavé péče je i jako profesí řidič kamionů. o syna moc zájem nejeví bere si ho kdy se to hodí je mu na něj se přímo neptá a alimenty podle soudu neplatí jsem i dál v řízení o alimenty ale co má zatím dané neplní .má šanci uspět. díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3920 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

POZOR - "střídává péče" je něco úplně odlišného než klasický styk otce s dítětem 1x za 14 dní na víkendy.

K problematice ´střídavé péče´ zde na serveru naleznete obdobné otázky a odpovědi..., zadejte si potřebné heslo do modrého vyhledávacího řádku.

Teoreticky má šanci uspět, protože soud při projednávání návrhu na úpravu styku s nezletilým dítětem neřeší problematiku, že neplatí výživné... ALE prakticky je jeho šance nulová.

Doporučuji, abyste soudu poslala návrh "na úpravu styku otce s nezletilým dítětem", kde uvedete věcné (nikoli emotivní) důvody proč nesouhlasíte, aby bylo dítě svěřováno do péče otce v místě jeho bydliště, byť 2x do měsíce. Na druhou stranu, ale vstřícně navrhněte, že nebude bránit ve styku otce s dítětem v místě vašeho bydliště (už se nepouštím do detailů, kde přesně bude probíhat styk, zda ve vašem bytě nebo na jiných veřejných prostorách..., to musíte navrhnout sama)

Co se týká dlužného výživného, mel by otec vědět, že pokud nebude platit bude mít velký problém, a to jednak s exekutory, kteří dlužné výživné relativně snadno vymůžou, ale tak by mohl mít problém s podezřením ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Šet'ule

Dobrý den nevěřím,že by váš ex-manžel uspěl.
Petra

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony