Lenka83

střídavá péče

dobrý den ,
chtěla bych se zeptat mám 2letého syna s ex manželem jsme po rozvodu dítě bylo svěřené mě. Bydlí od nás cca 230km asi 2,5hodiny cesty chtěl by syna do střídavé péče je i jako profesí řidič kamionů. o syna moc zájem nejeví bere si ho kdy se to hodí je mu na něj se přímo neptá a alimenty podle soudu neplatí jsem i dál v řízení o alimenty ale co má zatím dané neplní .má šanci uspět. díky

Nejlepší odpověď
standa

POZOR – „střídává péče“ je něco úplně odlišného než klasický styk otce s dítětem 1× za 14 dní na víkendy.

K problematice ´střídavé péče´ zde na serveru naleznete obdobné otázky a odpovědi…, zadejte si potřebné heslo do modrého vyhledávacího řád­ku.

Teoreticky má šanci uspět, protože soud při projednávání návrhu na úpravu styku s nezletilým dítětem neřeší problematiku, že neplatí výživné… ALE prakticky je jeho šance nulová.

Doporučuji, abyste soudu poslala návrh „na úpravu styku otce s nezletilým dítětem“, kde uvedete věcné (nikoli emotivní) důvody proč nesouhlasíte, aby bylo dítě svěřováno do péče otce v místě jeho bydliště, byť 2× do měsíce. Na druhou stranu, ale vstřícně navrhněte, že nebude bránit ve styku otce s dítětem v místě vašeho bydliště (už se nepouštím do detailů, kde přesně bude probíhat styk, zda ve vašem bytě nebo na jiných veřejných prostorách…, to musíte navrhnout sama)

Co se týká dlužného výživného, mel by otec vědět, že pokud nebude platit bude mít velký problém, a to jednak s exekutory, kteří dlužné výživné relativně snadno vymůžou, ale tak by mohl mít problém s podezřením ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy.

Další odpovědi
Šet'ule

Dobrý den nevěřím,že by váš ex-manžel uspěl.
Petra