Geesha

střední škola v zahraničí

jsem na základní škole. učím se celkem dost dobře a zajímalo by mě zda se ze základní školy mohu přihlásit na střední školu v zahraničí (třeba v Německu) díky

Odpovědi
Nuk nuk

Ano, to lze, ale po složení tamní maturity bude potřeba provést tkzv. nostrifikaci, to je přezkoumání popř. i přezkoušení, na základě kterého pak bude v ČR zahraniční vzdělání uznáno za rovnoprávné. Je to nutné v případě, že bys chtěl pak v ČR na vysokou nebo vykovávat nějaké povolání, pro které je potřeba maturita.

ivzez

Zvládneš-li složit jazykovou zkoušku a přijímací zkoušky v jazyce zvolené země,
nemělo by studiu v zahraničí (snad kromě financí) nic bránit.

Např. v Německu bys musela jazykovou zkoušku složit na některé ze škol,
které k tomu mají pověření (nejsou to všechny školy).