Badmaniak

Střední po maturitě

Dobrý den.
Vystudoval jsem SŠ úspěšně zakončenou maturitní zkouškou.
Poté jsem půl roku byl na VŠ, ale ze zdravotních a jiných důvodů jsem nedostal potřebné zápočty a školu budu muset po zimním semestru opustit.
Jelikož jsem pobíratelem sirotčího důchodu, nevyplatí se mi až tak pracovat, nehledě na to, že s mým SŠ zaměřením matematika-fyzika se hledá práce těžko.
Takže byc se chtěl zeptat, zdali mohu teď v půlce roku přestoupit zpět na jinou SŠ (nejlépe do maturitního ročníku) a poté jít v září opět studovat znovu VŠ.

Jde mi o to, abych si udržel status studenta. A protože už maturitu mám, tak se ptám, jestli se mohu vrátit na SŠ.

Děkuji předem za odpověď.
Doplňuji:
No ale která VŠ bere od pololetí?
To já si přihlášku podám na tu samou, ale zápis bude zase až v září. :)

Tak nevim, jestli se dá na jinou VŠ přejít.
Zato na SŠ přicházeli noví žáci po celý rok.

Takhle jsem to myslel.

Pokud mi navrhnete nějakou VŠ, kde ot je možné, budu vám vděčný, ale já měl za to, že to nejde. Že se všude musí začít od prvního semestru. :)

Nejlepší odpověď
Retko

A proc nepodas zase prihlasky na Vysokou? Na nektere berou i bez prijimacek. Strojarna v Praze treba a nebo Zemedelka. Pak si status studenta udrzis. Znam par lidi co takle menily vysku, ale o prechodu zpet na SŠ jsem teda jeste nezaslech. Asi se tam nikdo moc nehrne. Hehe :)

Jinak netusim zda muzes zase na SŠ. To at napise nekdo kdo vi.

Další odpovědi
Nuk nuk

Na klasickou SŠ se samozřejmě přihlásit můžete, v tom Vám nebrání vůbec nic. JEn mi ale připdá poněkud zbytečné hlásit se na maturitní obor, pokud už máte maturitu.

Zkuste se s vedením VŠ, kde jste studoval, domluvit, zda by bylo možné si chybějící zápočty a potřebné zkoušky nějak dodělat a od nového školního roku jen opakovat ročník. Jestliže důvodem jsou vážné zdravotní problémy, měla by být možná nějaká výjimka.

Existují i vysoké školy, vyšší školy a nástavbové školy, kde lze studium začít i v únoru. Nevím ale zda seženete něco ke svému oboru. Obvykle mývají ekonomické zaměření nebo jsou to presenční jazykovky, chce to se dobře porozhlédnout. Také si ale zjistěte potřebné informace o dané škole, bývají obvykle soukromé a často mají zahraniční vedení a bohužel ne vždy mají v ČR statut školy. Taková škola by Vám statut studenta neyajistila. A obvykle také bývají placené.