lukas.lukas

Stolní počítač a notebook, přes ADSL router

Mám PC a router TP-LINK TL-R402M a budu mít notebook.Router má 4× LAN porty a chci se zeptat, že kdybych koupil další LAN kabel, tak jestli bych mohl byt na internetu na notebooku + na PC

Díky :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano

Další odpovědi
ADSL

Připojovat se s notebookem k ADSL modemu či routeru určitě doporučuji. Zkuste si změřit rychlost internetu http://www.ad­sl.cz/mereni-rychlosti-internetu v notebooku když jste připojeni přes Wi-Fi a když kabelem. Kabelem budete rychlejší. Bezdrátové Wi-Fi připojení je samosebou pohodlnější, pokud se s notebookem pohybujete po bytě, ale pokud pracujete na stole, je lepší se připojit kabelem a ani to nemusí překážet.

Alesh

Připojovat NTB přes kabel je pěkná kravina. Přeci když už mám NTB, tak se připojím přes wifi, abych za sebou furt netahal kabel jak vocas, ne? 😉

muflix

ano muzete
Alesh: proc by to byla kravina, pokud mate notebook na pracovnim stole tak kabel neprekazi, navic mate jistotu ze vam nikdo nebude vasi sit rusit (napriklad soused s antenou na stejnem kanalu) a nemusite se starat o bezpecnost