Avatar uživatele
marie63

stenoza páteřního kanálu

Těžké změny na C 5/6 a C 6/7 s významnou stenozou páteřního kanálu. Co je to ta stenoza? Dále Thomayer.
Doplňuji:
Porucha dynymiky L A TH páteře, v předklonu jevýznamně omezen, Thomayer 40. Co je těžká diskopatie C 5/6 a C 6/7-ta dyskopatie. Mám brnění malíku a prsteníku pravé ruky,lokte,bolesti krční páteře, nestabilitu, tmění před očima,skřípá se mě křížový nerv od toho přestávám v stoje cítit nohy a musím do dřepu. Prosím ještě odpověď na tyto doplňující otázky. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4846 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dodatek k předchozí odpovědí. Thomayer – nejde o nemocnici, ale o manévr testující pohyblivost lumbosakrální části páteře. Stojící pacient se předklání se spuštěnými horními končetinami při nepokrčených kolenou, přičemž se vyšetřovaný za normálních okolností má dotknout špičkami prstů země. Jako T. distance se označuje vzdálenost, která event. chybí k dotyku země. Pokud je spasmus paravertebrálního svalstva, pacient ohýbá koleno na postižené straně, předklon je omezený.
Zdroj: Velký lékařský slovník

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

s významnou stenozou(zúžení) páteřního kanálu
Dále Thomayer.(asi myšlena Thomayerova nemocnice):
Vyšetření a léčba všech zánětlivých, degenerativních i funkčních poruch pohybového systému, včetně nejnovějších léčebných postupů. Možnost konzultace ortopeda, revmatologa, rehabilitačního lékaře, specialisty na funkční diagnostiku pohybového systému. Možnost elektrodiagnostiky a elektrostimulace periferních nervových obrn. Velmi rozsáhlá možnost rehabilitace včetně vodoléčby, elektroléčby, laseroterapie, léčby magnetem, ultrazvukem, individuální TV, cvičení na míčích, rotopedu a dalších přístrojích. Poradenství pro ženy po operaci prsu a specielní postupy na zmenšení otoků končetin. Léčba poruch periferního prokrvení končetin. Specielní metodiky pro pacienty po cévní příhodě.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví