Dew

Stavební spoření – daň ze zisku

Co je to daň ze zisku u stavebního spoření? Chápu to tak, že se má platit 15% z úroku, tedy maximálně 15% z maximálně 2000 korun.Takže státní podpora je tím pádem max 1700,– ročně. Kde se teda bere ta daň ze zisku. To znamená, že na konci spoření při výběru si stát veme opět 15% z celkově připsaných úroků? Tedy jakoby dvojí zdanění? Díky
Doplňuji:
Narážím na článek na webu: http://tn.nova­.cz/zpravy/by­dleni/zmeny-ve-stavebnim-sporeni.html

Tento odstavec to přímo říká:
Nově budeme muset zdanit i úroky

Vládě se dále podařilo prosadit zrušení daňové výjimky pro úroky ze stavebního spoření (ze vkladů i ze státní podpory), které jsou od Nového roku podrobeny srážkové dani ve výši 15 procent. Od daně z příjmu bude nyní osvobozena pouze samotná státní podpora. Placení daně ze zisku také platí již za rok 2011 a spořitelna si tuto daň strhne automaticky.

Tak teď nevím…

Nejlepší odpověď
mosoj

Zdanění se týká pouze úroků, které dříve ve stavebním spoření zdaňovány nebyly. Státní podpora se nezdaňuje. proto byla státem snížena.
Zdanění je pouze jednou a je prováděno každoročně při připsání úroků.

Jinak vaší otázce moc nerozumím.