kiki987

dobry den,chtela bych si udelat zivnost na zemni prace nyni jsem na uradu prace

prosim o radu do ktere skupiny patri zemni prace na zivnostenskem uradu a kde si mohu pujcit na rozjest podikani na kterem bych mela hned praci dekuji za radu
Doplňuji:
tato prace by byla delana bagrem

Odpovědi
anonym

Dobrý den.
Podle toho, co jsou „zemní práce“, mi není jasné, co byste chtěla v reálu vykonávat.
Na zahájení podnikání byste měla mít vlastní prostředky, nebo si budete muset zažádat o půjčku v některé bance. Banky Vám mohou půjčit v případě, že Váš „rozvojový záměr“ jim zaručí bezpečné navrácení zapůjčené částky a odpovídající zisk ve formě úroků. Provádět zemní práce na profesionální úrovni může člověk vlastnící dostatečné vybavení a techniku. Stěží v konkurenci uspějete s motykou, hraběmi a lopatou. Na druhé straně byste si kvůli takovému vybavení nemusela brát půjčku.

Co jsou to zemní práce?
Pojem zemní práce je poměrně široký. Většinou obsahuje terénní úpravy v okolí stavenišť. Do oblasti zemních prací spadá například také svahování – úprava rovinných a svažitých terénů, nebo sejmutí ornice z pozemku. Podívejme se na výčet hlavních služeb, které pod pojem zemní práce spadají:

•terénní úpravy pozemků
•hloubení bazénů, jezírek, jímek nebo sklepů
•zahrnovací práce – zásyp rýh a výkopů, obsyp potrubí
•hloubení základů staveb rodinných domů, přípravné zemní práce pro stavbu objektu
•sejmutí nebo rozprostření ornice
•příprava inženýrských sítí – kanalizace, plynovody, vodovody, telekomunikace
•zpevňování a úprava komunikací
•úpravy zahrad
•zemní práce a úpravy podle přání a požadavků zákazníka

Doplňuji:
Takže to je ta horší varianta, pokud nemáte nějaký bagr ve svém vlastnictví. V první řadě si zjistěte, za jakou cenu jste schopná si takový bagr pořídit. Pokud bude starší, tak to nemusí být nijak hrozné, ale každopádně to bude velká investice i v tom nejlepším případě. Předpokládám, že řidičské oprávnění na řízení bagru máte a že si nebudete muset řidiče na jeho řízení platit.
Kolik peněz Vám bude ochotna půjčit banka, to bude záležet na přesvědčivosti Vašeho projektu. Doporučila bych Vám zajít nejdříve na ŽÚ a tam se zeptat na všechny podmínky, které budete muset pro tuto činnost splňovat a dále zajít do jakékoliv banky, abyste zjistila předběžně, jaké jsou Vaše možnosti získat úvěr na podnikání. Až budete mít představu o papárování kolem této činnosti a neodradí-li Vás to, tak to zkuste. Rozhodně je lepší umět se o sebe postarat sama, než čekat na almužnu od státu.

kablik

v prvé řadě si musíš pořídit krumpáč, rýč, lopatu a taky hrábě! s chutí dotoho a půl je hotovo,
p. očko to zbytečně komplikuje…