Zlatý

Stává se vám, že dostanete elektronické zboží s téměř vybitými baterkami?

Mně se to už stalo několikrát ve zboží z kamenných obchodů, tak i z e-shopů. Tedy v případech, že baterie byly součástí balení. Měl jsem za to, že běžné baterie netrpí příliš samovybíjením a měly by být v pořádku i ty dva roky staré. V kamenném obchodě, při pokusu o reklamaci mi dokonce dali zdarma nové monočlánky do bezdrátové myši. Připadá mi to spíš jakoby různí šizuňkové používali ty monočlánky zdarma používali doma a pak je vrátili skoro vybité.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Sú 2 varianty dodávaných baterií k výrobku:
1 - väčšinou sú k prístroju priložené lacnejšie batérie s nižšou kapacitou
2 - prístroj, aj keď sa predáva ako nový, je v skutočnosti vyrobený a zabalený už pred dlhšou dobou, takže na batériách sa podpisuje aj samovybíjanie, ktoré je okrem ušlého času od výroby závislé aj na podmienkach skladovania.

Doporučenie z praxe, niekdy nespoliehajte na výrobcu, že vám k prístroju dodá drahé kvalitné batérie.

Další odpovědi:

Stříbrný

To "battery included" je jen reklamní masírka. Dodávané baterie jsou obvykle "zakázkové" (tedy speciálně vyrobené s co nenižšími výrobními náklady, potažmo cenou) a od toho se odvíjí jejich výdrž. Vyjímkou jsou akumulátory (to je trochu jiná liga). Dokonce i u značkových výrobků nečekej superkvalitní alkaliny s dlouhou výdrží (leda by se jednalo o hi-end výrobek). Někteří prodejci ti prohodí přiloženou baterku (nečekej, že dostaneš zázrak) jen proto, aby předešli zbytečné reklamaci. (dohadování - ztráta času) Taková noname "nová baterie" by ti měla ve spotřebiči s nízkým odběrem vydržet asi 2 měsíce (třeba dálkové ovládání TV) a to už lidem přijde jako "seriózní čas na vybití", zvláště těm, co kupují noname baterky u čongů.

Osobně tyhle baterky ihned vyhazuji, protože u nich hrozí VELKÉ riziko, že ti vytečou.

Zlatý

S tím samovybíjením nevím, nerozumím tomu.
Ale když jsem naposledy kupovala hodinky u hodináře,
otevřel je a dal mi do nich novou baterii.
Takže by na tom možná něco být mohlo.

Zapomněla jsem:
Ano, stává se mi to, proto „automaticky“ rovnou přikupuji náhradní baterie.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

ali..
To se mi koklikrát stalo, že mi ty proklaté bateroi vytekly.
Kontakty jsem vyčistila lihem a bylo vše v pořádku.
Ale díky za tip :D

Stříbrný

aliendrone

ivzez>>> Výměna baterie u hodinek při prodeji je nejen kvůli samovybíjení, ale především kvůli standardnímu vybíjení. Když je baterie v hodinkách osazena(tedy hodinky jdou), pochopitelně se vybíjí. A i když baterie v hodinkách vydrží běžně pár let (u některých), tak mezi osazením při výrobě a prodejem to může trvat celkem dlouho a baterie už není ve 100% kondici a je více či méně vybitá.

Samovybíjení je proces, kdy baterie NENÍ připojena k zátěži (tedy je tzv. "v obalu") a přesto díky termodynamickým zákonům dochází k postupnému vybíjení.

Zlatý

ivzez

Díky.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 638
Zlatý marci1 353
Zlatý gecco 308
Zlatý annas 296
Zlatý mosoj 275
Zlatý hanulka11 271
Zlatý Kepler 225
Zlatý briketka10 178
Zlatý ivzez 165
Zlatý Lamalam 146

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.