Kepler

Stává se vám, že dostanete elektronické zboží s téměř vybitými baterkami?

Mně se to už stalo několikrát ve zboží z kamenných obchodů, tak i z e-shopů. Tedy v případech, že baterie byly součástí balení. Měl jsem za to, že běžné baterie netrpí příliš samovybíjením a měly by být v pořádku i ty dva roky staré. V kamenném obchodě, při pokusu o reklamaci mi dokonce dali zdarma nové monočlánky do bezdrátové myši. Připadá mi to spíš jakoby různí šizuňkové používali ty monočlánky zdarma používali doma a pak je vrátili skoro vybité.

Nejlepší odpověď
led

Sú 2 varianty dodávaných baterií k výrobku:
1 – väčšinou sú k prístroju priložené lacnejšie batérie s nižšou kapacitou
2 – prístroj, aj keď sa predáva ako nový, je v skutočnosti vyrobený a zabalený už pred dlhšou dobou, takže na batériách sa podpisuje aj samovybíjanie, ktoré je okrem ušlého času od výroby závislé aj na podmienkach skladovania.

Doporučenie z praxe, niekdy nespoliehajte na výrobcu, že vám k prístroju dodá drahé kvalitné batérie.

Další odpovědi
aliendrone

To „battery included“ je jen reklamní masírka. Dodávané baterie jsou obvykle „zakázkové“ (tedy speciálně vyrobené s co nenižšími výrobními náklady, potažmo cenou) a od toho se odvíjí jejich výdrž. Vyjímkou jsou akumulátory (to je trochu jiná liga). Dokonce i u značkových výrobků nečekej superkvalitní alkaliny s dlouhou výdrží (leda by se jednalo o hi-end výrobek). Někteří prodejci ti prohodí přiloženou baterku (nečekej, že dostaneš zázrak) jen proto, aby předešli zbytečné reklamaci. (dohadování – ztráta času) Taková noname „nová baterie“ by ti měla ve spotřebiči s nízkým odběrem vydržet asi 2 měsíce (třeba dálkové ovládání TV) a to už lidem přijde jako „seriózní čas na vybití“, zvláště těm, co kupují noname baterky u čongů.

Osobně tyhle baterky ihned vyhazuji, protože u nich hrozí VELKÉ riziko, že ti vytečou.

ivzez

S tím samovybíjením nevím, nerozumím tomu.
Ale když jsem naposledy kupovala hodinky u hodináře,
otevřel je a dal mi do nich novou baterii.
Takže by na tom možná něco být mohlo.

Zapomněla jsem:
Ano, stává se mi to, proto „automaticky“ rovnou přikupuji náhradní baterie.

briketka10

ali..
To se mi koklikrát stalo, že mi ty proklaté bateroi vytekly.
Kontakty jsem vyčistila lihem a bylo vše v pořádku.
Ale díky za tip :D

aliendrone

ivzez>>> Výměna baterie u hodinek při prodeji je nejen kvůli samovybíjení, ale především kvůli standardnímu vybíjení. Když je baterie v hodinkách osazena(tedy hodinky jdou), pochopitelně se vybíjí. A i když baterie v hodinkách vydrží běžně pár let (u některých), tak mezi osazením při výrobě a prodejem to může trvat celkem dlouho a baterie už není ve 100% kondici a je více či méně vybitá.

Samovybíjení je proces, kdy baterie NENÍ připojena k zátěži (tedy je tzv. „v obalu“) a přesto díky termodynamickým zákonům dochází k postupnému vybíjení.

ivzez

Díky.