Berušinka

Státní maturity

Jaký máte názor na nové maturity ? Myslíte, že je to pro budoucnost dobrý krok ?

Nejlepší odpověď
annas

Je. Tím by se sjednotila úroveň škol, náročnost výuky a učitelů, prověřila by se dobrá či špatná připravenost žáků. Měly by vést i k poznání děl autorů, jejich porozumění atd. , přemýšlení atd. Vysvětlení a pochopení jazykových jevů.

Maturity se zkoušejí 14 let, ale stále se objevovaly chyby. Proto je i důležité, aby byly dobře připraveny – jednoznačné otázky i odpovědi.
Hodnocení slohové práce je však subjektivní.

Mluvím jen o českém jazyku.

Další odpovědi
anonym

zda je správné sjednodit náročnost a úroveň zkoušky na všech školách bez ohledu na úroveň tamnější výuky a studentů ? .. pokud bude ta zkouška skutečně na úrovni tak nejsem proti, už jen proto že takto bude pod drobnohledem širšího odborného publika.

koneckonců jde o unifikaci pouze konečné zkoušky, nesvazuje se tím přímo samotná výuka ani osnovy.

pondělí

před dvaceti lety a více se dělaly maturity
stejným spůsoběm,jako se teť připravují jako STÁTNÍ,prostě za socializmu nebylo vše špatné