EG98

Staré filmy na streamovacích službách?

Jsou staré (známější) filmy na současných streamovacích službách (dostupných v našem regionu)? Mám na mysli cca roky 1950–1990? Mám pocit, že tyto služby pouze logicky cílí na současnou generaci, a kvůli tomu mám k podobným věcem celkem odpor. Na starší filmy jsem například narazil na americkém Amazonu, ale ten je neposkytuje českým zákazníkům.

Odpovědi
aliendrone

Zkus https://prehraj.to/ , tam toho z daného období mají hodně. Včetně bolševických agitek stylu „Galapetr naval housle!“. °) :D :D
Přirozeně jsou tam francouzské (Funés, Marais) i americké klasiky (McQueen, Fonda, Mitchum). Tedy alespoň na můj (v tomto ohledu nenáročný) vkus je tam toho DOST. :)

Lotr2008

Jsem rád, že máš o naše staré české klasiky zájem, to se u dnešní mladé generace moc nevidí. Chválim. Kéžby taková byla i moje vnoučata…

Filip84

aliendrone: „Král Šumavy“ je ještě OK. To si stáhni Únos (1952), Dnes večer všechno skončí (1954), Můj přítel Fabián (1953), nebo Botostroj (1954) – ten mám, osobně, nejraději. Tak je ten svět takový krásně černobílý, schematický, a ty hlášky „Chiefa“! 🙂