Ametyst

Stalo se vám někdy, že jste ztratili cennou věc, a nálezce vám ji přinesl zpátky?

Je to tak příjemné, setkat se s poctivým nálezcem. Mně se to stalo 3× na různých místech. Odložila jsem foťák a zapomněla ho. 3× mi ho poctivý nálezce přinesl: jednou paní, co šla po mně do „kabinky“ na letecké show, podruhé slečna z pokladny na hradě mi přinesla foťák až nahoru do věže, potřetí při vystupování z letadla mi vyklouzl na sedadlo: naštěstí si okolní pasažéři všimli, že jsem to byla já, kdo fotil u okénka. 🙂 Úžasné. Ten foťák mám dodnes.

Nejlepší odpověď
annas

Mám spíš negativní zkušenosti, i když jsem jednou odevzdala kabelku s doklady a peněženkou na VB. Našla jsem ji cestou do práce , ležela za lavičkou v parku. Nikdo ani živáčka.

Jinak nevrácené knihy., v restauraci na WC mně vypadla z kabelky peněženka, vytahovala jsem totiž kapesník a nechala kabelku pootevřenou. Když jsem vyšla ven , zapínala jsem kabelku,. , peněženka chyběla. Ptala jsem se, nikdo nikoho jít na WC j neviděl. Někdo celý měsíc jedl za mé koupené stravenky. Kolik jsem v peněžence měla peněz, už si nepamatuji.

Ale také to byla zlatá náušnice. Přišla jsem k sousedce na návštěvu, Sundávala jsem si čepici, a uslyšela jsem cinknutí. Hledaly jsme na chodbě, nic.

Až doma, když jsem se podívala do zrcadla, jsem si uvědomila, že mně chybí zlatá náušnice. Rozepnula se, zachytila se do pletené čepice, když jsem ji sundávala.

Určitě dotyčná našla náušnici později, ale nevrátila ji, ač zvuk slyšela Byla zlatnice, tudíž bylo snadné náušnici upravit pro dceru. Pak se mně vyhýbala.

Jinak se mně vybavilo, že jsem šla z vlaku, v ruce nesla plnou tašku s věcmi. . Začali pršet, vytahovala jsem deštník, samozřejmě byl až na dně tašky a spolu s ním i balíček s parfémem, dárkem pro kamarádku. Ve tmě jsem nic neviděla.

Zjistila jsem až doma. Byla jsem překvapená, když mně jeden muž balíček přinesl, ačkoliv mě neznal jménem. Zeptal se těch, kteří šli také z vlaku.

I když nešlo o nic cenného, potěšilo mě, že si dotyčný dal práci se zjišťováním jména, mohl parfém nechat manželce.

Další odpovědi
Kepler

Ano, jednou jsem nechal zlatý snubní prsten na umyvadle hotelové toalety a zcela cizí člověk mi ho přinesl. Normálně mi spadla brada. Až za hodnou chvíli jsem se vzpamatoval a toho člověka pozval do baru na frťana.

Edison

Ano. Jednou jsme zapoměli na dovolené fotoaparát na židli v restauraci. Dé týdne jsme jej měli nepoškozený doma. Poctivý nálezce jej poslal počtou, měli jsme v ňom adresu… náhodou… Jenže to bylo ješětě v dobách, kdy jsme se měli špatně.

Michala11

2krát telefon- jednou dokonce museli volat ze svého, aby dohledali majitele.
A peněženku s doklady to už snad ani nespočítám. V podstatě se mi ještě nestalo, aby se mi peněženka i s penězi nevrátila:)