Avatar uživatele
osamělývlk

Stalo se vam nekdy,ze jste v cizine potkali čechy,co si mysleli, ze jim nerozumite?

Vznikly z toho vtipne situace?
Me se napriklad u Loch Ness stalo, ze tam byl zajezd čechu a nejaka pani tam neco fotila. Tatka pred ni prosel a ona na nej:„Bez pryc, ty japonciku.“ [podotykam,ze tatka japonec neni a ani tak nevypada]
Mate podobny zazitek?
Jaky?
Doplňuji:
Omlouvam se, na pocitaci mi ted nefunguje diakritika – proto je ta moje otazka takova divna.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Illines, zzzzz před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

To já když jsem žila v Lucernu, tak jsme šli s kamarádkou po městě a nějaký postarší pán, nás zval na kávu (samozřejmě německy) a já jsem mojí kamarádce řekla „já s tím dědkem nikam nejdu.“ On na nás vyvalil oči a řekl „vy jste Češky?“ Úplně zapomněl, že jsem ho otitulovala dědkem, na kávu jsme pak šli, a zůstali jsme dodnes kmoši. Jsou to situace někdy úsměvné a někdy spíš trapné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Ve vlaku do Moskvy k nám /ke mně a manželovi/ přišel kluk a spustil na nás postupně několika jazyky, zírali jsme na něj, pak jsem řekla: „My ti ale vůbec nerozumíme.“ A on: „Jé, vy jste Češi?“ Skamarádili jsme se. Bohužel nemám na něj žádný kontakt.
A druhá zajímavá příhoda se nám stala v Mongolsku, když jsme seděli na tribuně stadionu /při slavnostním zakončení Naadamu/ a najednou na nás zezadu někdo promluvil úplně čistě česky, jenže my se otočili a tam žádnej běloch, jen Mongolové. Nechápali jsme. Tak perfektní čistou češtinou na nás opravdu mluvil Mongol a dokonce se ukázalo, že v Čr žije ve stejném městě jako my. Svět je malej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
david22

Ne, ale všiml jsem si jevu, že když potkáte v cizině neznámé Čechy, tak se spolu bavíte jak nejlepší kámoši.
Přitom v Čechách, kdyby jste se potkali, tak sebe ani nezavadíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Stalo ale nebylo to vůbec vtipný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dalik58

Ano na severu Německa ve Frísku. Do restaurace vešli dva opilí Češi a dost vulgárně komentovali práci slečny za barem. Protože to byla naše kamarádka tak jsme se do toho vložili a česky jak slovně tak ručně jsme je poslali do pr… Byli to zedníci z Rýmařova. nikdy už do toho lokálu nezavítali. Teda po ten rok co jsem tam dělal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek