Lucyfer

Stalo se tu někomu, že po dlouhodobém používání mýdel začal smrdět?

Přešla jsem komplet na přírodní kosmetiku, tu používám už min. dva roky a dosud nebyl s ničím problém. Na mytí těla jsem si oblíbila tuhá mýdla (která si myslím jsou v téhle podobě tak nějak lepší než nějaký olej z kafilérií nebo ropné deriváty; lze vyrobit i doma)… a jednoho dne jsem si všimla, že nejspíš asi vadí nějak mojí kůži, tomu pH, protože se s nimi už defakto neumyji – jakobych smrděla pořád. V průběhu dne se to pak ještě stupňuje, ve smyslu, že ani mé nejspolehlivější deodoranty si s tím neporadí tak dobře, jako kdysi. Říkala jsem si, že jde možná o projev detoxikace… ale až po takové době? Stravu jsem nějak neměnila…
Zkoušela jsem prostřídat značky, později je vyměnit za přírodní sprchové gely… tam to přestalo, ale jen na krátko a vesměs jsem zase tam, kde jsem byla.
Co s tím?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Mě vždy voní a to ho myju od nepaměti.

Další odpovědi
orwell

To se mi ještě nestalo, já to mám opačně. Začnu smrdět, když přestanu mýdlo používat. Je taky možné, že chyba je ve tvém nosánku, anebo ve vodě, kterou se sprchuješ. Zkus se nejdřív obrátit na někoho v blízkosti, kdo tě bude průběžně po nějakou dobu očichávat a pak ti sdělí výsledek zkoumání. Existují sice různá medicínská mýdla (např. dehtová), která by mohla zápach způsobit, ale ta asi nepoužíváš.