Avatar uživatele
Toruk

Stahování filmů a hudby

Stahování filmů a hudby, když není zpoplatněné, je tuším nezákonné- ne? A přitom mám dojem, že tento download jede na plné obrátky. U nás; jak v zahraničí nemám přehled, ale asi v tom velký rozdíl nebude? Jak je to s represí u této záležitosti? V současnosti žádná není a já myslím, že ani nebude. Asi by bylo lepší nechat to volně jak to je a autorům přispívat třeba z daní na kulturu... co myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4542 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
GangstaHelper

Vzdyť to, co říkáte, je už dávno v provozu. Jen okolo toho byl malý humbuk, aby zase lidé na autory nenadávali. U většiny médií se platí autorský poplatek, např. u MP3 přehrávače 2GB paměti bylo uvedeno 40Kč, u 160GB pevného disku pak už jen něco okolo 15Kč

Příkladem je tento 8GB MP4 přehrávač, prodejce uvádí i velikost autorského poplatku, 69Kč http://www.czechcomputer.cz/… .

Ale k jádru pudla, stahování Audia, Videa a jiných předmětů něčího duševního vlastnictví (tuším, že se tomu tak říká), je u nás legální. Šíření je ale proti zákonu.

Doplnění: Tak ten poplatek není podle kapacity, ale podle ceny. Sazba se pak u různých zařízení liší.
http://technet.idnes.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rety

Správně, hudba a filmy můžete stahovat. Nesmíte distribuovat. Proto pozor na torrenty. Potom je kategorie software který se nesmí ani stahovat(spadají do toho samozřejmě hry)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek