dust8

Stačí mít na střeše dva solární panely navedené na bojler pro ohřev teplé vody z čerpadla ze studny, či je třeba více?

Nejlepší odpověď
Drap

Stačí i jeden. Záleží na tom, jak moc chceš mít vodu teplou, jak je veliký panel a bojler a kolik teplé vody potřebuješ za den. V neposlední řadě hraje i úlohu to, jakým směrem je panel natočen, a na době slunečního svitu.

Další odpovědi
dr.luha

Při plném osvětlení dvou panelů to bude trvat 4× déle než na běžné napájení, pokud tedy máš na mysli elektrické panely.

anonym

nepoužívejte termín solární panely pro solární tepelné kolektory, jednoduše proto že tím matete některé odpovídající kteří si za ten termín automaticky dosazují fotovoltaiku 🙂 Ano stačit by dva měli bohatě, podstatnější než počet je ale celková plocha, kterou slunci vystavují k ohřevu.

anonym

určitě nemá na mysli fotofoltaické panely dr.luha … to je jisté, hovoří o ohřevu vody jde tedy o klasické tepelné kolektory plné trubek 🙂