ema24

SSRI Cipralex, Zoloft, Seropram,… dvakrát denně?

Máte někdo zkušenosti s braním antidepresiv SSRI (konkrétně Cipralex) dvakrát denně? Obvykle se berou 1× denně ráno, ale četla jsem, že to někteří užívají dvakrát denně (denní dávku si rozdělí na 2 dílčí dávky). Chtěla bych se vyhnout braní návykových benzodiazepinů. Děkuji.

Odpovědi
zzzzz

Tu dávku si rozdělují lidé, kteří mají problém usnout, tableta je uklidní, a oni pak usnou.
Doplňuji:
Pochopila jsem tě dobře? jako, že si to chceš rozdělit, aby si k tomu nemusela brát benzáky na spaní?

Sůwa

Pokud vím, ani jeden z uvedených léků mezi benzodiazepiny nepatří. Tady návyk nehrozí, měly by jen zvýšit počet neurotransmiterů serotoninu. Všechny ty léky najednou snad nebereš, stačí jen jeden z nich. Osobně bych volila Zoloft.

pusinka50

Cipralex není benzodiazepin, není návykový. Dávku si zvol takovou, která ti bude více vyhovovat. Každý člověk reaguje jinak. Někomu pomůže brát 2× denně a dávku na noc, aby se mu zmírnila noční úzkost. Někdo trpí na úzkosti více ve dne a pak by měl brát jednu dávku v předepsané normě od psychiatra. Chce to vyzkoušet na sobě, co ti víc vyhovuje, vzít prášek a sledovat své pocity a reakce a podle toho uzpůsobit dávku příp. ji rozdělit na 2×