Avatar uživatele
Taktoradsine

Sš(přihláška na poslední chvíli)

Za chvíli musím poslat přihlášky a teď lámu hlavu skrz problém s lidma mě naši řekli jdi na gympl když jsem jasné řekl nic s praxema to prostě nezvládnu..ale mám vůbec šanci s dvojkami a 3 z ajiny ve které opravdu plavu…? Chci do Žďáru a Třebíče nejspíš děkuji moc za pomoc

Zajímavá 0 před 77 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj,

nezoufej – přestože jsou tvoje školní výsledky průměrné, stále máš šance přijetí na gymnázium, jen bude náročnější (nejen přijímací zkoušky, ale celkový průběh studia). Je dobré se zaměřit na dostatečnou přípravu pro přijímací zkoušky.

Pokud jde o angličtinu, pokus se co nejvíce se jí věnovat. Existuje spousta zdrojů online, které mohou pomoci. Můžeš zkusit například Duolingo.

Pokud se cítíš, že praxe by pro tebe byla lepší volba, měl by sis popovídat s rodiči a vysvětlit jim tvůj pohled. Rozhodně bych tě ale nepovzbuzoval zamítnout možnost studia na gymnáziu bez vážného zamyšlení.

Je také důležité informovat se o tom, jaké jsou další možnosti – existují různé odborné střední školy, které poskytují praxi a také možnost přechodu na vysokou školu.

Je tedy dobré zvážit všechny možnosti a rozhodnout se na základě toho, co nejlépe odpovídá tvým potřebám a aspiracím.

Držím palce!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek