Weirdquestio

Srovnání Nacistické Německo vs Z Rusko

Podobnost mezi nacisty a současným Ruskem je děsivá. Níže seznam paralel které mě napadly:

Hitler – Putin
Himmler – Lavrov
Göbbels – Solovjov
Dirlewanger – Mizincev
Einsatzgruppen a Waffen SS – Kadyrovci a Syřani
Židé – Ukrajinci
Rakousko – Bělorusko
Sudety – Donbas
Imperialismus – imperialismus
Ponížení Němců pro WWI – ponížení Rusů po konci studené války
Hákový kříž – (oranžovočerné) Z

Odpovědi
Kazatel

Takovou blbost jsi vymyslel sám, nebo někde opsal?

aliendrone

Hmm, a otázka je KDE?
BTW – nezapomeň si vyměnit mokré trencle, přeci jen kdyby ses musel někde svléknout… Prostě bys s tím flekem na nich vypadal DIVNĚ. ;) :D :D

_Bůh_

Ono se vždy ukazuje na nacisty, ale je nutné si uvědomit, že Československo a Polsko mělo silné armády (tudíž věčná diskuse, zda jsme se měli bránit). Bez spojence v podobě Ruska, by WW2 nikdy nenastala. Málo se hovoří o tom, že Rusko je agresorem, který rozpoutal WW2. Přitom Molotov a Stalin mají za WW2 přímou odpovědnost. Dnes se v Rusku učí o velkém vítězství ve vlastenecké válce, v květnu si dělají přehlídky, ale že během WW2 skončilo v sovětských táborech daleko více lidí než v koncentrácích, to jaksi nikdo neřeší. V Rusku se nikdy pravda neřešila, Molotov tam v učebnicích prostě není.

Jinak, Hitler měl alespoň tu slušnost odejít ze Spojených národů. Lavrov je původem arménský Žid. Rusové zabíjejí na Ukrajině ruské civilní obyvatelstvo žijící na Ukrajině. Hákový kříž měl svoji symboliku, ruské Z je pouze vyprázdněným symbolem. Sověti bojující proti nacismu byli zejména Ukrajinci. V Rusku se základní potraviny zdražily o 30–40 %.

Weirdquestio

Moc nechápu odpor k mojí otázce. Copak to co se děje na Ukrajině, nepodobá tomu co dělali nacisté?

da ny

Ztracený čas...... , nesmyslnou otázkou ;)

Sameotazky

Putin není Hitler a Rusko není nacistické Německo. Lidé rádi přirovnání, zvlášť jedná li se o Hitlera.

Pepa25

Samozřejmě, argumentace ad hitlerum je obvykle argumentační faul a zoufalý krok zahránit argumentační nouzi – viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Reductio_ad_Hi­tlerum V totmo příapdě je to torochu jinak: 1) začalo si Rusko. od počátku krize na Donbasu vytahuje fašistickou kartu: všechny Ukrajince považuje za Banderovce, nebojuje za ruskou menšinu, ale proti nacismu atd. a 2) současný ruský vládnoucí režim skutečně vykazuje fašistické znaky, například rolí vůdce, expanzivní zahraniční politikou, cenzurou a propagandou atd,